Po víkendu přijde záchvěv léta. Teploty vystřelí nahoru, budou atakovat magickou hranici, předpověděla meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 10. 2021

Počasí v polovině října připomíná spíše pozdní listopad, ale podle meteoroložky Dagmar Honsové není teplým dnům v Česku konec. Už po víkendu teploty rapidně vyskočí a počasí bude připomínat září. "Evropský globální model udává, že příští týden by teploty mohly vystoupit až k magické hranici 20 stupňů Celsia," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Chladné a nepříjemné počasí dostane »stopku« o víkendu, kdy se situace začne obracet k lepšímu a Česko zasáhnou příjemné teploty, které budou lákat k pobytu v přírodě.

V pátek bude v Česku od rána převládat oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky smíšené nebo dokonce i sněhové. Ranní teploty budou klesat na 6 až 2 stupně Celsia. Odpolední teploty vystoupají přes 11 stupňů Celsia a Česko vykročí směrem k příjemnému víkendu.

"V sobotu se odpolední teploty dostanou až ke 14 stupňům Celsia. Ještě lepší bude neděle. Osobně bych si výlet do přírody naplánovala na neděli, odpolední teploty budou v rozmezí 10 až 14 stupňů Celsia, ale potěší nás sluneční paprsky. Délka slunečního svitu bude i přes osm hodin," popsala víkendové počasí pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že víkend bude »vstupní branou« k počasí, které bude připomínat září.

"Evropský globální model udává, že příští týden by teploty mohly vystoupit až k magické hranici 20 stupňů Celsia. Tímto víkendem teprve příjemná fáze začíná, nyní máme spíše listopadové teploty, po víkendu bude počasí zase naopak připomínat září," předpověděla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, nejteplejším dnem by mohla být středa, kdy lokálně teploty budou »olizovat« hranici 20 stupňů Celsia. Příjemné počasí by v Česku mohlo vydržet i dva týdny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.