Po víkendu se výrazně ochladí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2024

I přes skutečnost, že ani o víkendu se nám nebudou místy vyhýbat bouřky, nejvyšší odpolední teploty budou ve východní polovině území stoupat na letní hodnoty a zastaví se až na 27 °C, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

"Hned po víkendu se ale ochladí a v příštím týdnu se budou nejvyšší odpolední teploty pohybovat jen v rozmezí 16 až 22 °C. Až o víkendu se zřejmě dostanou na 24 °C," doplnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová ohledně toho, s čím lze nejpravděpodobněji počítat v rámci počasí v nadcházejícím týdnu.

Výhledy počasí nyní udávají předpovědi počasí do začátku astronomického léta, které letos startuje 20. června, a vypadá to, že do té doby se v Česku tropické teploty neobjeví.

"To na jihu Evropy odstartovala letošní letní sezóna v plné síle. V Řecku, ale i na jihu Turecka se nejvyšší teploty zastavovaly kolem 40 °C, ve Španělsku kolem 35 °C. Evropa střední nestačí sčítat počet konvektivních bouřkových systémů, ve Finsku hrozí nebezpečí požárů, v Norsku na horách sněžení. Alpské louky nádherně kvetou, na vrcholcích se stále drží sníh," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová, jaké počasí panuje momentálně v dalších destinacích.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.