Po vítězném gólu rozhodčí vrátil hokejisty na led a boj pokračoval. Jiří Šlégr řekl, co se hráčům honilo hlavou

Filip Pešán v diskuzi s hráči
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2021

Vítězství na samostatné nájezdy a dva velmi důležité body, které nakonec mohou mít pro český národní tým na 85. hokejovém šampionátu cenu zlata. Tak skončila infarktová bitva s houževnatým Dánskem. "Určitě to s kluky muselo dost zacloumat, šli znovu na led, znovu šli na tu přesilovku, znovu moc chtěli, ale už to tam nepadlo a přišly nájezdy," popsal pro ŽivotvČesku.cz legendární obránce Jiří Šlégr (50), jak moc těžký závěr na hráče čekal, když jim rozhodčí odvolal gól, který byl pár minut vítězný.

Vydřené vítězství v utkání, které místy připomínalo thriller od zkušeného scénáristy. Česko mělo v zápase s Dány místy až drtivou převahu, ale hráči zahazovali obrovské šance a po 60 minutách se šlo za stavu 1:1 do prodloužení. V tu chvíli měli čeští hokejisté v kapse jeden jistý bod, ale chtěli přidat druhý.

Na konci prodloužení dostali Češi možnost zahrát si přesilovou hru, kterou využil Filip Hronek a šlo se do kabin. Nastal konec utkání a Češi slavili upracovanou výhru... Jenže gól platil jen pár sekund.

Dánský realizační tým si vzal trenérskou výzvu a začalo se u videa přezkoumávat, zda Dominik Kubalík nebyl při předcházející akci v ofsajdu. A video odhalilo, že český útočník skutečně v ofsajdu o pár centimetrů byl. Vítězný gól se smazal a dál platil stav 1:1.

"Rozhodně je takový návrat na led těžký. Lovím v paměti, ale myslím, že nikdy se mi nestalo, aby mě rozhodčí vraceli na led. Musím ale říct, že klobouk dolů před dánskou výpravou, jak to vyhodnotili. Byla to centimetrová záležitost, ale měli prostě pravdu a pravidla na své straně. Určitě to s kluky muselo dost zacloumat, šli znovu na led, znovu šli na tu přesilovku, znovu moc chtěli, ale už to tam nepadlo a přišly nájezdy, ve kterých se může vždy stát cokoliv," řekl s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Jiří Šlégr, který přiznal, že po takovém rozhodnutí může být otřesen i zkušený tým.

Do konce prodloužení se už nic nestalo a přišly na řadu nájezdy. Trenér Filip Pešán se v páté sérii odhodlal k rošádě a do branky na poslední nájezd místo Šimona Hrubce poslal Romana Willa. Ten přišel, stoupl si do branky, nájezd lapil a začala druhá oslava vítězství. Tentokrát ji už národnímu týmu nikdo nevzal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.