Pobodání matky se synem už má právní kvalifikaci. Řeší se jako vražda ve stádiu pokusu, říká mluvčí policie

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 4. 2021

Tragická událost, která se odehrála v noci na středu v pražských Dolních Chabrech, při které byla pobodána matka se synem, má stanovenou právní kvalifikaci. "V případu byly zahájeny úkony trestného řízení," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Violeta Siřišťová s tím, že muži zákona v souvislosti s tímto případem nikoho nestíhají, ani neobvinili.

Podezřelým podle všeho zůstává kamarád zraněného chlapce, který je ve svých 14 letech pod hranicí trestní odpovědnosti. Toho nakonec po tragické události policie vypátrala ve středu dopoledne nedaleko místa činu.

"V případu byly zahájeny úkony trestného řízení pro podezření spáchání trestného činu vražda ve stádiu pokusu a to je v současnosti vše, co lze k případů říci. Je to tedy tak, že ten případ se zahájil, ale neznamená to, že by byl někdo obviněný či stíhán," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Violeta Siřišťová s tím, že za tento čin hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest

Policie v současnosti ale nepotvrdila, že by čtrnáctiletý chlapec byl podezřelým. Až do středečních dopoledních hodin po něm však pátrala v souvislosti s tímto případem, kdy uvedla, že může být ozbrojen.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.