Reklama:

Počasí detailně: Tento týden udeří vlna veder, nouze nebude o přeháňky a bouřky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 17. 6. 2024

"Každý rok je dobré si připomínat, jak vysoko se mohou teploty dostat v autě, pokud je zaparkované na přímém slunečním záření – jestliže bude venku 30 °C, po hodině budeme mít v autě 56 °C. Z toho důvodu tam nenechávejte zvířata ani vodu v plastové láhvi," upozornila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a vypracovala předpověď pro celý aktuální týden.

Reklama:

Odbornice přes počasí ohledně růstu teplot v uzavřeném vozidle a podobně vytvořila speciální tabulku, která znázorňuje vývoj teplot v takovém prostoru.

Zdroj foto: Se svolením Dagmar Honsové
Reklama:

Pokud jde pak o výhled počasí na celý týden –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ v pondělí bude polojasno až oblačno, během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky, a to zejména v horských oblastech. Denní teploty 23 až 27 °C.

úterý si počasí nachystá polojasno, během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky, a to zejména v horských oblastech. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

Ve středu se začne počasí mírně kazit. "Bude polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy přeháňky, déšť a bouřky. Ty budou ojediněle i silné. Ranní teploty 20 až 15 °C. Denní teploty 24 až 28 °C, na východě až 30 °C," popsala expertka přes počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí lze očekávat v polovině pracovního týdne.

Ve čtvrtek bude polojasno, během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

V pátek si počasí nachystá polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy přeháňky, déšť a bouřky. Ty budou opět ojediněle i silné. Ranní teploty 20 až 15 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

Počasí o víkendu

V sobotu bude zpočátku dne oblačno až zataženo, déšť, postupně ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

V neděli bude možné se připravit na oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. "Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 21 až 25 °C," doplnila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké teploty budou panovat v samotném závěru stávajícího týdne.  

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: