Počasí jako na houpačce: Středeční ochlazení vystřídá teplá fronta, další krok do zimy pak přinese víkend

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2023

Ještě v úterý v odpoledních maximech naměříme 6 až 10 °C, během noci na středu se ale začne výrazně ochlazovat. "Od severu až severovýchodu sem pronikne studený vzduch, který srazí středeční ranní teploty na 2 až -4 °C a přinese sněhové vločky i do nížin. Pozor, ve středu po ránu se může ojediněle tvořit náledí," upozornila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a zároveň upřesnila předpověď do dalších dnů.

Ve středu bude převládat oblačno až zataženo, přechodně může být oblačnosti méně. Zejména zpočátku očekáváme sněhové přeháňky, během dne ale budou ustávat. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi -3 až 2 °C, na některých místech tak zaznamenáme ledový den, kdy se teplota po celý den drží pod bodem mrazu. Pocitové teploty budou nižší, a to -5 až 1 °C.

Nejchladnějším ránem bude to čtvrteční – ranní teploty budou klesat na -1 až -6 °C. "Už ve čtvrtek nás svým okrajem ovlivní teplá fronta, takže teploty půjdou opět nahoru. Ve čtvrtek bude zpočátku dne polojasno, postupně přibývání oblačnosti i srážek – ty mohou být ojediněle i mrznoucí. Denní teploty 2 až 7 °C. A opět větrno – nárazy větru až  70 km/h," vylíčila odbornice přes počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, s čím lze počítat ve čtvrtek.  

pátek bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, postupně od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty 7 až 3 °C.  Denní teploty 4 až 8 °C. A opět větrno – nárazy větru až 70 km/h. 

Víkend však přinese další krok do zimy. "Sněhové vločky očekáváme už od cca 400 metrů nad mořem. V ranních minimech budou teploty klesat na 2 až -4 °C, v odpoledních maximech naměříme 0 až 4 °C. Vypadá to, že zimní charakter počasí na našem území vydrží nejméně do konce listopadu," dodala na závěr Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.  

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.