Počasí na Silvestra a nový týden: Čekají nás nebezpečné meteorologické jevy, říká Dagmar Honsová

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 12. 2020

Počasí začíná pozvolna připomínat opravdovou zimu. Ale zatím jen teplotami. Sněhových srážek není moc a objevovaly se hlavně jen na Boží hod. V dalším období bude docela chladno. "A čekají nás nebezpečné meteorologické jevy," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí, které je před námi, bude docela nevlídné. "V nadcházejícím týdnu nás čekají nebezpečné meteorologické jevy. Ze začátku týdne bude ještě poměrně dost foukat s tím, že v pondělí přijde do Česka okluze, tím bude oblačnosti více a na horách bude sněžit, takže se tam budou vytvářet sněhové jazyky. V nižších výškách pod 600 metrů nad mořem to budou srážky smíšené nebo také dešťové. V ranních hodinách se bude vytvářet četné náledí a numerické modely ukazují, že mohou být srážky mrznoucí, tím se bude vytvářet náledí. Takže byť se odpolední teploty dostanou až k 6 stupňům Celsia, tak nebezpečných meteorologických jevů bude daleko více," předpověděla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že o silvestrovské noci málokoho bude mrzet, že musí zůstat doma.

"Pokud jde o silvestrovskou noc, tak ta přinese ojediněle až mínus 10 stupňů Celsia a bude nejchladnější od roku 2017," dodala meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.