Počasí na Štědrý den překvapí: Velmi výrazně se ochladí a přijde náznak zimy, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 12. 2020

Čas utekl jako voda a vánoční svátky jsou tady. Počasí, které v Česku panuje, zatím rozhodně nepřipomíná zimní roční období. Vánoc na sněhu se letos zase nedočkáme, ale i když nenapadne pořádná nadílka, přece jenom to nebude zas až tak černé. Pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka uvedla, co nás čeká na Štědrý den a jak to bude vypadat venku za okny.

Tento rok počasí připomíná spíše houpačku, kdy se teploty jednou propadnou hluboko a venku napadne hromada sněhu a na druhý den vysoké teploty překračují rekordy. Letošní Štědrý den sice nebude připomínat bílé Vánoce, ale zima bude.

"Teploty budou kulminovat úderem pravého poledne mezi 6 až 10 °C. V odpoledních hodinách se bude velmi výrazně od západu ochlazovat, kolem 20. hodiny budou na západním území teploty pouze kolem 2 °C. Ráno bude pršet na celém území Česka, a odpoledne už bude na vrcholcích hor sněžit," řekla Dagmar Honsová z Meteopressu pro ŽivotvČesku.cz.

"Ve večerních a nočních hodinách se potom hranice sněžení sníží v západní části republiky v nadmořské výšce 500 m nad mořem, tzn. do vyšších nadmořských výšek. Bude vanout čerstvý vítr, takže pocitová teplota bude snižována. Byť bude Štědrý den na blátě, tak ale s těmi zimními bouřkami, Vypadá to, že na studené frontě, která nás bude přecházet, se mohou vyskytovat právě i bouřky, neboť teploty na toto roční období jsou opravdu vysoko," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

"Na první svátek vánoční 25. prosince se můžeme dočkat mokrého sněhu - ojediněle na západě i v těch nejnižších nadmořských výškách. Ale ta sněhová pokrývka půjde rychle dolů. A pak budou nějaké sněhové přeháňky, ale sníh se bohužel neudrží," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.