Počasí nabídne předjaří s malou kaňkou. Dojde k oteplení, říká meteoroložka. Prozradila, od kterého dne

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Celý víkend se přes den nesl v duchu sluníčka, i přes to, že ranní teploty opět padaly pod bod mrazu. Na Šumavě meteorologové naměřili mínus 20 stupňů Celsia. V příštím týdnu nás konečně čeká oteplení a zima se pomalu rozloučí. "Pokazí to jen mrazivá rána," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle odbornice přes počasí se zima už nevrátí. Naopak zavládne předjaří a čekají nás příjemné teploty v denních maximech. Rtuť teploměru se ale zvedne až ve čtvrtek.

"Počasí se umoudří a méně příjemná budou jen mrazivá rána. S nimi počítejme do středy. Od čtvrtka by už měly být teploty nad bodem mrazu, v denních maximech okolo 13 stupňů Celsia, což bude vykoupeno tím, že bude velká oblačnost s deštěm a přeháňkami," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová k nadcházejícímu týdnu.

Teploty v příštích čtyřech týdnech se budou podle meteorologů držet na úrovni dlouhodobých průměrů pro toto období. Pouze třetí týden mezi 22. a 28. březnem označují za potenciálně nadprůměrný.

"Ve třetím březnovém týdnu by měly teploty dosahovat okolo 14 stupňů Celsia. Ale stále bude zvětšená oblačnost a úderem prvního jarního dne, který začíná letos 20. března, už nebudeme potřebovat bundy," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.