Počasí naposledy nabídne svou teplou náruč, pak přijde chladný zlom: Změnu přinese 31. říjen, říká meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2021

Zatímco minulý týden do Česka vtrhlo ochlazení a část území ochromila silná vichřice, poslední říjnový týden se od středy ponese ve znamení příjemných teplot a oblohy téměř bez mráčku. Zlom přijde až s listopadem. "První listopadový týden už bude bohatší na srážky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Kdo uvažuje nad tím, že si vezme ve středu a v pátek dovolenou a díky čtvrtečnímu státnímu svátku si tak prodlouží víkend, nebude litovat. Přestože ještě v úterý bude minimálně zpočátku vysoká oblačnost, teploty už budou příjemnější než v pondělí. Oteplení přinese i středa a dny, které po ní budou následovat, budou díky minimální hrozbě srážek jako dělané k výletům.

"Počasí v úterý ovlivňuje slabá a rozpadající se studená fronta, proto je zejména v první polovině dne oblačnosti o poznání více než v pondělí. Srážky ale přinese pouze ojediněle v podobě slabých přeháněk, a to zejména do horských oblastí. Díky zvětšené oblačnosti bylo úterní ráno o poznání teplejší než to pondělní, teplota se většinou držela v nižších polohách nad nulou. Místy se tvořili mlhy nebo nízká oblačnost. Během odpoledních hodin bude docházet o západu k ubývání vysoké oblačnosti přechodně až na polojasno. Odpolední pocitové teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 10 až 14 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Polovina pracovního týdne přinese další oteplení. "Od středy budou dny psát hodně podobný scénář. Bude jasno až polojasno, pouze po ránu a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Při slunečné obloze se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat mezi 12 až 16 °C. Po ránu budou klesat na 7 až 2 °C, při jasnu až na -1 °C. Změnu v počasí přinese až 31. říjen, to bude oblačnosti přibývat a postupně se k ní přidají i srážky," upřesnila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, kdy dojde ke zlomu.

Nyní je ještě možné si užívat dny téměř bez mráčků, srážek ale začne brzy přibývat. "První listopadový týden už bude bohatší na srážky. Převládat bude zvětšená oblačnost s občasným deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor bude přechodně i sněžit. Odpolední teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi 6 až 12 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký je výhled na první dny nadcházejícího měsíce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.