Počasí naposledy nabídne svou teplou náruč, pak přijde chladný zlom: Změnu přinese 31. říjen, říká meteoroložka

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 26. 10. 2021

Zatímco minulý týden do Česka vtrhlo ochlazení a část území ochromila silná vichřice, poslední říjnový týden se od středy ponese ve znamení příjemných teplot a oblohy téměř bez mráčku. Zlom přijde až s listopadem. "První listopadový týden už bude bohatší na srážky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Kdo uvažuje nad tím, že si vezme ve středu a v pátek dovolenou a díky čtvrtečnímu státnímu svátku si tak prodlouží víkend, nebude litovat. Přestože ještě v úterý bude minimálně zpočátku vysoká oblačnost, teploty už budou příjemnější než v pondělí. Oteplení přinese i středa a dny, které po ní budou následovat, budou díky minimální hrozbě srážek jako dělané k výletům.

"Počasí v úterý ovlivňuje slabá a rozpadající se studená fronta, proto je zejména v první polovině dne oblačnosti o poznání více než v pondělí. Srážky ale přinese pouze ojediněle v podobě slabých přeháněk, a to zejména do horských oblastí. Díky zvětšené oblačnosti bylo úterní ráno o poznání teplejší než to pondělní, teplota se většinou držela v nižších polohách nad nulou. Místy se tvořili mlhy nebo nízká oblačnost. Během odpoledních hodin bude docházet o západu k ubývání vysoké oblačnosti přechodně až na polojasno. Odpolední pocitové teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 10 až 14 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Polovina pracovního týdne přinese další oteplení. "Od středy budou dny psát hodně podobný scénář. Bude jasno až polojasno, pouze po ránu a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Při slunečné obloze se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat mezi 12 až 16 °C. Po ránu budou klesat na 7 až 2 °C, při jasnu až na -1 °C. Změnu v počasí přinese až 31. říjen, to bude oblačnosti přibývat a postupně se k ní přidají i srážky," upřesnila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, kdy dojde ke zlomu.

Za posledních 24 hodin (do středeční šesté hodiny ranní) pršelo na většině území – nejčast...

Nyní je ještě možné si užívat dny téměř bez mráčků, srážek ale začne brzy přibývat. "První listopadový týden už bude bohatší na srážky. Převládat bude zvětšená oblačnost s občasným deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor bude přechodně i sněžit. Odpolední teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi 6 až 12 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký je výhled na první dny nadcházejícího měsíce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu