Počasí o víkendu nebude tropické, ale mnoha lidem udělá radost. Meteoroložka upřesnila, jaké budou teploty

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 6. 2021

Příjemné letní teploty, občasný déšť, ale žádné tropické vedro. Tak bude podle meteoroložky Dagmar Honsové vypadat víkendové počasí, které v sobotu ovlivní přechod studené fronty. "Nejvyšší teploty o víkendu naměříme na jižní Moravě, tam by v sobotu mělo být 27 stupňů Celsia," řekla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Teploty tropickou »třicítku« o víkendu nepřekročí, i tak Českou republiku čekají teplé dny, které budou lákat k opalování a ke koupání. Tropických teplot by se lidé měli dočkat až na začátku nového týdne. Nejteplejšími dny budou pondělí a středa, rtuť teploměru přesáhne přes 30 stupňů Celsia.

"V pátek ráno bude jasno nebo skoro jasno, odpoledne bude docházet k přibývání oblačnosti. Místy musíme počítat s dešťovými přeháňkami a ojediněle také s bouřkami. Nejvyšší teploty budou letní, očekáváme příjemných 22 až 26 stupňů Celsia, na jižní Moravě naměříme až 27 stupňů Celsia," popsala páteční den pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Nejteplejším dnem o víkendu bude sobota, počasí bude lákat k vodě. Kvalita vody v českých koupalištích i přírodních nádržích je dobrá, ale voda je zatím studená a koupání si užijí hlavně otužilci. "Teplota vody stoupá nahoru velmi pomalu nahoru, budeme rádi za teplotu 16 °C," uvedla meteoroložka.

V sobotu bude opět poměrně teplo, ale teploty budou srážet dešťové přeháňky a bouřky. "Z počátku dne bude opět jasno či skoro jasno, postupně od severozápadu přibývání oblačnosti a na většině území Česka s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Začne nás také ovlivňovat slabá studená fronta. V odpoledních maximech ještě před jejím přechodem teploty vystoupí k 23 až 27 stupňům Celsia," vysvětlila expertka na počasí.

Noc na pondělí byla tropická a stejně tak tropické bude i pondělí a pracovní dny, které bu...

Neděle bude také velmi příjemná, ale opět se objeví déšť. "Z počátku dne bude polojasno, zejména v Jeseníkách a v Beskydech se ojediněle objeví dešťové přeháňky, postupně bude ale ubývat oblačnosti až na skoro jasno. Odpoledne bude 20 až 24 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz k víkendovému počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu