Počasí o víkendu změní tvář. Hrozí ledovka a bude sněžit. Teploty výrazně spadnou, říká Dagmar Honsová

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 3. 2021

Výrazný nárůst teplot vzduchu od druhé poloviny týdne na chvíli přeruší naruší sobotní příchod studené fronty, která vrátí do horských oblastí sněžení a přinese zesílení větru až na rychlost s nárazy 65 km/h. "Do hor se vrátí sněžení a v neděli ráno očekáváme náledí a v ranních maximech 2 až mínus 2 stupně Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Chladné počasí bude jen na chvilku. Konec března přinese zatím nejvyšší teploty od začátku letošního roku. Rtuť teploměru v úterý ukáže až 21 stupňů Celsia.

"V pátek v odpoledních maximech naměříme až 18 stupňů Celsia, a to v Polabí, v Praze a na Ústecku. Ale o víkendu dorazí do Česka studená fronta, vítr bude dosahovat rychlosti 65 km/m a do hor se vrátí sněžení. V neděli ráno očekáváme náledí a v ranních maximech 2 až mínus 2 stupně Celsia a v Moravskoslezském kraji od 500 metrů nad mořem sněžení. Mnoho srážek ale nebude a až odpoledne se na naše území bude dostávat jaro. V úterý a ve středu se teploty vyšplhají k 21 stupňům Celsia," upřesnila výhled do dalších dnů meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

S oteplením a slunečným počasím bude souviset nárůst pylových alergenů v ovzduší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.