Reklama:

Počasí: Plavky na moc dlouho vytahovat nebudeme

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2024

V pátek přes Česko přejde teplá fronta. "A tím teploty půjdou nahoru, jejich nárůst ale zpomalí sobotní přechod studené fronty. Hned v pondělí do ČR totiž pronikne tropický vzduch a v úterý a ve středu naměříme tropické teploty. Ty si ale moc dlouho »užívat« nebudeme –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ od čtvrtka se bude opět ochlazovat," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

Teplota vody se v přírodních nádržích pohybuje nejčastěji od 20 do 22 °C. "Například 22 °C hlásí Brněnská přehrada nebo Žermanice, 21 °C Rozkoš a Nové Mlýny a 20 °C Slapy a Seč," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Počasí o víkendu

Reklama:

V sobotu bude polojasno, odpoledne od západu místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 23 až 28 °C.

V neděli lze očekávat oblačno až zataženo, na východě místy přeháňky, déšť a bouřky. Postupně od západu až polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

Počasí v nadcházejícím týdnu

pondělí bude polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

úterý lze očekávat polojasno. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

Ve středu si počasí nachystá polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy přeháňky, déšť a bouřky. Ranní teploty 20 až 15 °C. Denní teploty 27 až 31 °C, na východě až 33 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo a místy přeháňky, déšť a bouřky. Ranní teploty 20 až 15 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

"A v pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, déšť a bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 22 až 26 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz expertka přes počasí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: