Počasí po neděli bude chladné a deštivé. Meteoroložka řekla, který den bude výjimkou

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2021

Také poslední květnový týden se Česko neohřeje, bude pokračovat poměrně chladné a deštivé počasí. Podle meteoroložky Dagmar Honsové bude nejteplejším dnem hned pondělí. "V pondělí bude 18 až 22 stupňů Celsia. Odpoledne od západu přijde studená fronta," řekla pro ŽivotvČesku.cz expertka na počasí.

Po chladném a deštivém víkendu čeká Českou republiku trochu příjemnější pondělní dopoledne a poledne, k večeru se ale počasí zase začne kazit.

"V pondělí bude 18 až 22 stupňů Celsia. Z počátku dne bude jasno nebo polojasno, čeká nás relativně studené ráno, bude 9 až 5 stupňů Celsia. Odpoledne od západu přijde studená fronta, která na většinu území Česka přinese déšť, přeháňky i bouřky. Čeká nás relativně větrné pondělí, vítr bude v nárazech dosahovat 55 km/h," uvedla k začátku pracovního týdne meteoroložka Dagmar Honsová. Po pondělí se počasí bude zhoršovat.

"Po studené frontě bude do Česka do konce týdne pronikat studený vlhký vzduch od západu. Následující týden bude podobný končícímu týdnu - ráno a dopoledne může být polojasno až oblačno, pouze ojediněle budou přeháňky. Během dne ale přeháňky dorazí na většinu území České republiky. Nejteplejším dnem týdne bude pondělí," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Podle meteorologů bude pod teplotním průměrem i začátek června. Počasí by se mohlo vylepšit až ve druhé polovině června.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.