Počasí se chystá na návrat letních teplot, ale udeří ojediněle i bouřky. Meteoroložka popsala, kam až vystřelí rtuť teploměru o víkendu

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 8. 2022

Středeční ráno bylo pravé podzimní. "Převážně ve znamení nízké oblačnosti, místy také mlh. Jen na západě území bylo až jasno. Nízká oblačnost se začne rozpouštět během dopoledne," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že počasí si připravilo změnu v rámci teplot.

Odpoledne už bude ve znamení návratu letních teplot a slunečného počasí. "Znát bude i vliv nevýrazného výběžku vyššího tlaku vzduchu. Odpoledne bude polojasno až oblačno, na východě území místy přeháňky a ojediněle i bouřky. Na západě území očekáváme odpoledne až skoro jasno. Večer bude docházet k dalšímu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Odpolední teploty udělají skok nahoru - bude 23 až 27 °C," upřesnila odbornice přes počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

A další nárůst teplot vzduchu přinese čtvrtek - v odpoledních maximech se teplota zastaví těsně pod tropickou hranicí. "Zároveň ale musíme počítat během odpoledne místy s přeháňkami nebo i bouřkami. Ráno se budou místy tvořit mlhy. Jinak bude polojasno, později odpoledne místy až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Odpolední teploty nás budou lákat k vodě - bude 25 až 29 °C," zdůraznila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Místy se bouřky objeví nejméně do konce pracovního týdne. Teploty v ČR ale i nadále budou lákat k vodě. "V pátek bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 26 až 30 °C," nastínila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz ohledně posledního dne pracovního týdne.

V sobotu bude polojasno, během dne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.