Počasí se na všechny začne pořádně mračit. Konzultantka Dagmar Honsová uvedla, jaký bude celý další týden

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 11. 2021

Teplé a slunečné dny už jsou dávno pryč a hlavní slovo dostalo typické podzimní počasí. Celý příští týden přinese dešťové přeháňky a četný výskyt mlh, které mohou působit nemalé problémy především řidičům. Ani teploty se nebudou držet nějak vysoko a v ranních minimech mohou klesnout pod bod mrazu. "Od čtvrtka začne docházet k přibývání frontální oblačnosti, místy se přidá déšť, přeháňky a rozfouká se," vyjádřila se Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle statistik Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je pro období od 8. listopadu do 5. prosince interval průměrných teplot v Česku v rozmezí 2,3 až 5,1 °C – nejvyšší průměrná teplota byla naměřena v roce 2006, a to 6,7 °C. Naopak nejníže klesla v roce 1965, kdy je zaevidováno -0,7 °C.

Počasí v první polovině příštího týdne bude přinese inverzi - převládat bude tedy zataženo s nízkou oblačností a mlhavo. "Během dne se bude nízká oblačnost protrhávat na polojasno. Od čtvrtka začne docházet k přibývání frontální oblačnosti, místy se přidá déšť, přeháňky a rozfouká se. V pondělí bude zataženo s nízkou oblačností, místy se pak budou vyskytovat mlhy a postupně bude docházet k ubývání oblačnosti na polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C. Odpolední teploty pak vystoupí na 5 až 9 °C. V úterý bude zataženo s nízkou oblačností a mlhavo, během dne očekáváme místy polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C, při vyjasnění a slabém větru klesnou na -2 °C. Odpolední teploty vystoupí na 6 až 10 °C, pod nízkou oblačností bude kolem 5 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Ani v den státního svátku nedojde k žádné výrazné změně a počasí se ponese v duchu typického podzimu. "Ve středu 17. listopadu bude zataženo s nízkou oblačností a opět mlhavo, během dne pak místy polojasno. Ranní teploty lze očekávat mezi 4 až 0 °C, při vyjasnění a slabém větru se dostanou až na -2 °C. Odpolední teploty vystoupí na 6 až 10 °C a pod nízkou oblačností bude kolem 5 °C. Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se vyskytne déšť nebo přeháňky a po ránu místy mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat v rozmezí 5 až 1 °C a ty odpolední vystoupí na 6 až 10 °C," vyjádřila se konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz s tím, že stejně tak pátek přinese oblačno až zataženo a výjimkou nebude ani déšť.

"Místy očekáváme déšť nebo dešťové přeháňky, po ránu pak místy výskyt mlh. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C a odpoledne vystoupí na 5 až 9 °C. V sobotu bude také oblačno až zataženo, místy s výskytem deště nebo přeháněk. Po ránu očekáváme místy mlhy a ranní teploty naměříme mezi 5 až 1 °C. Odpolední teploty vystoupí na 5 až 9 °C. V neděli bude oblačno, ojediněle přeháňky a místy se mohou vyskytovat zase mlhy. Ranní teploty se budou držet v rozmezí 5 až 1 °C, ty odpolední pak vystoupí na 5 až 9 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.