Počasí se o víkendu urve ze řetězu: V ranních minimech teploměr ukáže až -12 °C, lze počítat i se sněhovými přeháňkami

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 1. 2022

Víkendové počasí bude mít pořádný zimní nádech. "Při malé oblačnosti budou teploty klesat i pod -10 °C. Opatrní musí být na silnicích zejména řidiči, i nadále očekáváme občasné srážky, ty budou v nižších polohách i dešťové nebo smíšené. Po ránu se může ojediněle tvořit náledí nebo zmrazky na silnicích," přiblížila konzultantka počasí Dagmar Honsová v souvislosti s předpovědí do závěrečných dnů týdne.

V pátek bude proměnlivá, převážně velká oblačnost, občasné sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na -3 až -7 °C, při malé oblačnosti na -10 °C. Denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C, naši pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý vítr. Zejména na horách se budou tvořit sněhové jazyky.

"V sobotu bude velká oblačnost, oblačno až zataženo, zejména v Čechách občasné sněhové přeháňky, na severozápadě území v nižších polohách i déšť se sněhem. Na východě území během dne až polojasno. Ranní teploty budou klesat na -3 až -7 °C, ojediněle při malé oblačnosti až -12 °C. Denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C, na Ústecku až 4 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová v rámci prvního dne víkendu.

V neděli bude velká oblačnost – oblačno až zataženo, občasné sněhové přeháňky nebo sněžení, v Čechách v nižších polohách i déšť se sněhem nebo déšť. Ranní teploty budou klesat na -3 až -7 °C, ojediněle při malé oblačnosti až -10 °C. Na severozápadě území 1 až -2 °C. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, na Moravě a ve Slezsku -3 až 0 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.