Počasí si do batůžku připravilo rizikové meteorologické jevy. V polovině týdne z něj vyloží náledí, mrznoucí mlhy a sněhové jazyky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2021

Úterní den odstartoval na celém území mrazem, kdy v 6 hodin ráno bylo nejchladněji na Šeráku s teplotou -8 °C, na Lysé hoře pak -7,7 °C. A počasí má v plánu svým ledovým charakterem úřadovat i dále. "Navíc budeme skloňovat nad našimi hlavami slábnoucí okluzní frontu. Ta ovlivní počasí zejména na západě území," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

V úterý se tak podle slov odbornice v oblasti počasí dá počítat s tím, že během dne se bude tvořit velká oblačnost a místy se objeví slabé sněžení.

"Srážkové úhrny se v Krušných horách zastaví do 5 cm nového sněhu, na zbytku Karlovarského a Ústeckého kraje do 2 cm. Na zbytku území bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Odpolední teploty se zastaví mezi -2 až 2 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že v polovině pracovního týdne se počasí pochlubí poměrně totožnými vlastnostmi.

"Ve středu očekáváme méně oblačnosti na východě území. Tam bude během dopoledne polojasno, ojediněle s mrznoucími mlhami a délkou slunečního svitu kolem 4 hodin. V Čechách bude oblačno a ojediněle sněhové přeháňky. Během středečního odpoledne sem od západu postoupí další okluzní fronta, která do Čech přinese další přibývání oblačnosti. Dá se očekávat oblačno až zataženo a místy slabé sněžení," vyjmenovala konzultantka pro ŽivotvČesku.cz.

Na východě bude během odpoledne převládat oblačno. Odpolední teploty se zastaví nejčastěji mezi -3 až 1 °C, na Českomoravské vrchovině, kde bude foukat čerstvý vítr s nárazy o rychlosti až 70 km/h, se bude pocitová teplota pohybovat jen kolem -7 °C.

Čerstvý jihovýchodní vítr se dá očekávat také v horských oblastech - zejména v Krušných horách se tak mohou ojediněle tvořit sněhové jazyky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.