Počasí si pohraje s Českem: Teploty budou nadále stoupat, přidá se k nim krupobití, přívalový déšť a vítr o síle 70 km/h, uvedla meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 7. 2022

Česko má za sebou další tropickou noc, to znamená, že místy teplota neklesla pod 20 °C. K tropickým teplotám se během dne přidají místy bouřky, které mohou být ojediněle silné - doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě kolem 35 mm, nárazy větru o rychlosti 70 km/h a krupobitím. "Silné bouřky očekáváme zejména ve východních Čechách a během noci na pátek na Moravě a ve Slezsku. Ve čtvrtek totiž počasí u nás ovlivní studená fronta, která mírně sníží teploty v západní polovině území, na východě budou teploty i nadále stoupat až na 35 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, odpoledne a večer v Čechách místy přeháňky nebo bouřky. Bouřky ojediněle i silné, které budou doprovázené nebezpečnými jevy, tedy krupobitím, přívalovým deštěm a nárazy větru kolem 70 km/h. Ranní teploty 20 až 16 °C. Denní teploty na západě 29 až 33 °C, na zbytku území 33 až 35°C.

Hned v pátek se sem nasune tlaková výše a v sobotu ji bude opět střídat studená fronta – na té očekáváme bouřky četnější než ve čtvrtek. Od pondělí sem pronikne velmi teplý vzduch od jihozápadu a počátkem příštího týdne budeme skloňovat opět super tropy. "V pátek bude jasno až polojasno, na východě území zpočátku až oblačno a ojediněle s přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty 21 až 17 °C. Denní teploty 27 až 31 °C, na jihovýchodě až 33 °C," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

V sobotu bude polojasno, během dne oblačno až zataženo a místy s přeháňkami, deštěm a bouřkami. Ranní teploty 21 až 17 °C. Denní teploty 25 až 30 °C.

V neděli bude jasno až polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

V pondělí lze očekávat jasno až polojasno. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 31 až 35 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, během odpoledne v Čechách přechodně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 20 až 16 °C. Denní teploty 31 až 35 °C.

Ve středu bude oblačno a místy přeháňky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.