Počasí: Teplotní zlom se blíží

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Jiří Hadač / CNC / Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 12. 4. 2024

Páteční ráno přináší teploty v širokém intervalu od 1 do 10 °C, v mrazových kotlinách na Šumavě teplota dokonce klesá až k -5 °C. Na území celé České republiky panuje malá oblačnost, uvedla to konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz v rámci své pravidelné předpovědi a následně vypracovala přehled až do poloviny nadcházejícího týdne.

V pátek už bude v porovnání se čtvrtečním dnem oblačnosti více, ale srážky se vyskytovat nebudou. "Výběžek vyššího tlaku vzduchu zajistí polojasno až oblačno. Po relativně chladném ránu budou nejvyšší odpolední teploty stoupat na 16 až 20 °C, v Jihomoravském kraji bude až 22 °C," popsala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude dnešní den.  

Sobota bude nejpříjemnějším dnem týdne, kdy bude polojasno, zejména na horách až oblačno. Ranní teploty 10 až 5 °C. Denní teploty 20 až 24 °C. 

Neděle přinese pomalu změnu. "Počasí na severozápadě našeho území začne ovlivňovat vlnící se studená fronta. Bude polojasno, během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a na Ústecku a Liberecku ojediněle přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 18 až 22 °C, na jihovýchodě až kolem 25 °C," vylíčila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz, co lze očekávat od posledního dne stávajícího týdne.

Výhled na další týden  

V pondělí bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 13 až 17 °C. Větrno – nárazy větru 55 až 70 km/h. 

V úterý si počasí nachystá oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové, postupně sněžení od vyšších poloh. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 8 až 12 °C.  Větrno – nárazy větru 55 km/h. 

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové. Ranní teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 6 až 10 °C.  

"Příští týden bude nejchladnějším z celého dubna, ale na návrat letních teplot to zatím ani v týdnu kolem svatého Jiřího nevypadá," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké jsou vyhlídky na další týdny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.