Počasí v Česku se urve ze řetězu. Sníh a ledovka, první lednový týden bude bohatý na srážky, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Proměnlivý zimní charakter počasí bude pokračovat i v prvním lednovém týdnu, který bude převážně ve znamení velké oblačnosti a bude bohatý na srážky. "Na horách může napadnout 40 až 50 centimetrů sněhu," prozradila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Během víkendu bude počasí u nás pod vlivem tlakové níže se středem nad Středomořím, takže oblačnosti i srážek bude více. V ranních a dopoledních hodinách se bude tvořit náledí, při mrznoucích srážkách i ledovka.

"Víkend bude ve znamení náledí. Teploty budou klesat pod bod mrazu. V nížinách to bude o srážkách smíšených nebo dešťových, ojediněle mrznoucích, tím hrozí ledovka. V nočních minimech to budou teploty do mínus 6 °C, v odpoledních maximech v Čechách od mínus 1 do 3 °C, na Moravě a ve Slezsku naměříme až 5 °C," prozradila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová z pražského Meteopressu.

Počasí v Česku je v posledních týdnech nevyzpytatelné a člověk musí myslet na všechno. Jed...

"V neděli bude srážek více a na horách by mělo intenzivně sněžit. První lednový týden bude bohatý na srážky. Na horách může napadnout 40 až 50 centimetrů sněhu, protože přes naše území budou přecházet jednotlivé frontální systémy," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že v nížinách to na několikadenní souvislou sněhovou nadílku v prvním lednovém týdnu nevypadá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.