Počasí v novém týdnu bude jako jízda na tobogánu. Rtuť teploměru vystřelí až k 11 °C

Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 2. 2022

Máme před sebou teplotně nadprůměrný týden. "Uprostřed týdne budou odpolední teploty stoupat až k 11 °C, v pondělí ale bude na horách ještě trvale sněžit, na konci týdne, budou při malé oblačnosti studená rána," řekla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová v souvislosti s předpovědí na druhý únorový týden.

"V pondělí bude zataženo s deštěm, od vyšších, postupně středních poloh se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Trvale bude sněžit opět zejména v Krkonoších. Ranní teploty budou klesat na 3 až -1 °C, odpolední vystoupí na 3 až 7 °C. Foukat bude čerstvý severozápadní vítr s nárazy o rychlosti 55 km/h až 70 km/h. Zejména na návětrných stranách hor i nadále očekáváme trvalé sněžení a od vyšších poloh se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jak odstartuje první den v novém týdnu.

V úterý bude oblačno až zataženo, zpočátku dne od 400 m sněhové přeháňky, postupně sněžení až od 800 m. Během dne ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

Ve středu bude polojasno až oblačno, na severovýchodě zpočátku dne ojediněle přeháňky. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 7 až 11 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, večer od severozápadu až zataženo a místy déšť, od vyšších poloh sněžení. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 7 až 11 °C.

V pátek bude oblačno, přechodně až zataženo, místy déšť nebo déšť se sněhem, od středních poloh sněžení. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

Víkend bude teplotně chladnější než polovina týdne. "V sobotu bude oblačno až polojasno, na horách ojediněle sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. A následně v neděli bude polojasno, na horách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty 2 až 6 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.