Počasí v týdnu vycení ledové zuby. Mlhy a námraza. Bude to klouzat, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 12. 2020

V novém pracovním týdnu si počasí připraví nepříjemné překvapení v podobě ledovky, která může pořádně některé potrápit. Ve výšce nad zemí se oteplí, začne tam proudit teplý vzduch od jihu. Výsledek je jasný. Inverzní počasí, zataženo, mlhavo a teploty v ranních minimech pod bodem mrazu. "V noci z úterý na středu se objeví velmi slabá okluzní fronta, vytvářet se může ledovka," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Nový týden bude v nížinách bez slunečních paprsků a bude zejména v ranních hodinách převažovat mlhavo.

"Čeká nás inverze jako hrom. Sluneční paprsky budou velmi vzácné v celém příštím týdnu. Od pondělí k nám začne od jihozápadu pronikat teplejší vzduch ve vyšších vrstvách atmosféry, který zpečetí inverzní charakter počasí, takže nejlepší co můžeme udělat, je vyrazit do hor. V horských oblastech totiž bude převládat polojasno. Výjimkou je noc z úterý na středu, kdy se objeví velmi slabá okluzní fronta, na které se vyskytnou mrznou srážky, takže pozor, může se vytvářet ledovka," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Ráno bude mrznoucí mlha a ojediněle se může vytvářet námraza. Když to tedy shrneme, v ranních a dopoledních hodinách to bude klouzat, bude nízká dohlednost. V ranních minimech teploty pod bodem mrazu, v odpoledních maximech lehce nad ním," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, že změna nejspíš nepřijde až do Vánoc, které by letos měly být i bez bílé pokrývky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.