Počet hostů u štědrovečerního stolu neznám, přiznala Veronika Žilková. Pozvala ty, kdo nemají s kým slavit

Veronika Žilková
Veronika Žilková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2022

Herečka Veronika Žilková (61) o sobě říká, že na vánoční veselí ji příliš neužije a svátky drží především kvůli svým nejbližším. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jaké má pro letošní Vánoce plány a s kým usedne ke štědrovečernímu stolu.

Na Vánoce si Veronika Žilková nijak zvlášť nepotrpí. Protože je ale šestinásobnou matkou, a dokonce i babičkou, zimní tradice pro radost své rodiny přece jen dodržuje a dává si záležet na tom, aby v jejím domě byl o svátcích každý vítán.

"Já jsem jednou v nějakém rozhovoru řekla, že je u nás vítaný každý, kdo nemá na Vánoce kam jít. Pak se mi stalo, že mi asi v šest hodin večer na Štědrý den zavolal opat břevnovského kláštera, který to samozřejmě vzal jako humor, jestli tedy opravdu může přijet a jestli prostírám místo pro pocestného," prozradila pro ŽivotvČesku.cz humornou historku sympatická herečka s tím, že vzhledem k tomu, jak letos bude nejkrásnější část roku prožívat, není její prohlášení příliš daleko od pravdy.

"Vánoce letos budu slavit se svými dětmi - Kordulkou, Vincentem a Cyrilem. A protože nejsme tradiční rodina, rozhodli jsme se to udělat netradičně a pozvat také jejich kamarády, kteří třeba nemají kam jít a byli by sami," popsala pro ŽivotvČesku.cz své sympatické gesto oblíbená umělkyně s tím, že definitivní počet strávníků u štědrovečerního stolu tak ještě nezná.

Pokud jde o to, co se bude v tento významný den podávat k jídlu, má Veronika Žilková jasno. Protože ani ona, ani její děti nemají příliš v lásce kapra, na jejich stole ho nenajdeme. Přednost dají řízkům, bramborovému salátu a čočkové polévce. Chybět nebudou také některé lidové zvyky, které s potomky herečka ráda dodržuje.

"Máme tradici, že nesmíme vstávat od stolu. Kdo vstane, tak zemře. Máme z toho vždy trochu paniku, takže budu mít nejspíš židli obloženou kastroly a hrnci s večeří, aby byly po ruce," řekla pro ŽivotvČesku.cz Veronika Žilková a dodala, že kromě toho si také dávají pod talíř minci, aby jim přinesla štěstí a peníze. Dojde také na koledy, čtení z bible a také malé rodinné vánoční divadlo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.