Pocity v první chvíli nepřišly. Vůbec mi to nedocházelo, říká herečka z filmu V síti o nominaci na Českého lva

Herečka Tereza Těžká
Herečka Tereza Těžká
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 3. 2021

Slavnostní předávání cen Český lev se koná už v sobotu 6. března a jednou z nominací na ocenění v kategorii Hlavní ženský herecký výkon se může pyšnit i Tereza Těžká (25). Mladá herečka může sošku získat za ztvárnění dvanáctileté Míši Soukupové ve filmu V síti, jež získal nominaci v kategorii Nejlepší dokument. "Vůbec mi nedocházelo, že tam zaznělo moje jméno," zavzpomínala Těžká na vyhlašování pro ŽivotvČesku.cz.

Tereza Těžká si za ztvárnění postavy dvanáctileté dívky v dokumentu V síti vysloužila nominaci na cenu Český lev. Vyhlašování nominací sledovala se svým manželem Janem, který se začal radovat dřív než ona sama. "Pocity v první chvíli vůbec nepřišly. Já jsem sledovala vyhlášení na ČT24, které bylo myslím v 11 dopoledne. S mužem jsme měli oba volno, takže jsme si chtěli udělat hezké ráno, že brzo vstaneme, nasnídáme se a pustíme si to jako slavnostní věc. Ale probudili jsme se minutu po jedenácté, úplně vyděšení, že už to probíhá. Chvíli se nám to nedařilo naladit, tak to bylo ve spěchu," popsala pro ŽivotvČesku.cz herečka přelomový den.

Hvězdě dokumentu V síti zprvu nedocházelo, že se může začít radovat. "Když jsme se na to pak konečně koukali, probíhalo vyhlášení nominací za hlavní ženský herecký výkon a řekla se jména, tak mi to vůbec nedošlo. Třeba 10 nebo 15 sekund jsem říkala, že to je hezký výběr, ale vůbec mi nedocházelo, že tam zaznělo moje jméno. Až když Honza jásal a začal se mnou třepat, v tu chvíli mi to došlo. Pak se mi třeba dva dny stávalo, že jsem si to musela znovu pustit, jestli je to fakt pravda. Nemohla jsem tomu uvěřit," řekla nadšená Tereza Těžká pro ŽivotvČesku.cz.

Vzhledem k pandemii koronaviru se bude předávání cen konat jen ve velmi omezeném počtu lidí. "Doufám, že se ceremoniálu zúčastním. Ještě nás budou testovat a pokud budeme negativní, velice ráda se zúčastním, moc se těším," připustila nominovaná Tereza Těžká pro ŽivotvČesku.cz.

Předávání Českých lvů je jednou z mála společenských událostí, které se za poslední měsíce konají. "Jestli to vyjde, tak půjdu mezi lidi, což už ani nevím, jaké je," doplnila nadaná herečka Tereza Těžká pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.