Podmínky při StarDance jsou jako v biologické laboratoři, popsal Matěj Ruppert, co divák v televizi vidět nemůže

Matěj Ruppert byl jako host na StarDance
Matěj Ruppert byl jako host na StarDance
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2021

Účastníkem sobotního tanečního večera, o kterém se bude ještě dlouho mluvit, byl také zpěvák Matěj Ruppert (43). Co bude se StarDance, je otázkou, Česká televize a hygiena řeší, zda se v tanečních večerech může pokračovat, když moderátorka Tereza Kostková (45), která byla v těsné blízkosti všech soutěžících, byla pozitivně testovaná na koronavirus. "Všichni dělali všechno proto, aby se nic takového nestalo. Při StarDance panují nejpřísnější možné podmínky," řekl pro ŽivotvČesku.cz Matěj Ruppert, který neví, zda ho v rámci trasování bude kontaktovat hygiena. S nakaženou moderátorkou se totiž nesetkal, jen ji na dálku pozoroval při práci.

Mělo se mluvit o výborných tanečních výkonech všech soutěžících, tipovat a diskutovat, kdo je hlavním favoritem na celkové vítězství, diváci se měli bavit nad bonmoty a laskavým humorem moderátorského esa Marka Ebena (63), jenže všechno zastínil koronavirus, který se důrazně přihlásil o pozornost. Moderátorce Tereze Kostkové totiž vyšel pozitivní test na covid-19, i když má za sebou očkování.

Vedení České televize proto s hygienou intenzivně řeší, co bude dál. Podle nastavených pravidel by v karanténě měli skončit všichni, kteří se s nakaženou moderátorkou osobně setkali a nejsou očkovaní. Do karantény nemusí nastoupit osoba, která nemá klinické příznaky a prokáže že má 14 dnů po poslední dávce očkování nebo prodělala onemocnění. Zpěvák Matěj Ruppert neví, zda bude hygiena v rámci trasování kontaktovat i jeho a jeho manželku. Na StarDance byli jako hosté, ale shodou okolností se s Terezou Kostkovou nesetkali.

"Byla to trochu náhoda, ale já se s Terezou Kostkovou neviděl, ani jsme si nepodali ruku... Ale shodou okolností jsem včera (v pondělí, pozn. red.) podstoupil další test a jsem negativní," vysvětlil zpěvák skupiny Monkey Business pro ŽivotvČesku.cz s tím, že vlastně ani neví, zda by ho v takovém případě pracovníci hygieny trasovat měli, či neměli.

Podle nastavených pravidel by do karantény měli jít lidé, kteří se s nakaženou osobou prokazatelně setkali. Kromě tanečních párů by se nařízení mělo týkat také hlavního moderátora Marka Ebena (63). Redakce ŽivotvČesku.cz se v této souvislosti s dotazy obrátila na mluvčího Hygienické stanice hlavního města Prahy Zbyňka Boublíka. Ten po telefonu odpovídat nechtě, dotazy si vyžádal do mailu. Do vydání článku ale odpovědi nezaslal.

Podle Matěje Rupperta ale pořadatelé StarDance nic nepodcenili. Zpěvák považuje nastavené podmínky při taneční show za velmi tvrdé.

"Při StarDance panují nejpřísnější možné podmínky. Protože všichni dělali všechno proto, aby se nic takového nestalo... Já bych řekl, že se to dá srovnat snad jen s příchodem na nějaké specializované biologické pracoviště. I když jsme s manželkou očkování, tak jsme před příchodem museli podstoupit test, museli jsme se prokázat kódem, který doložil očkování i negativní test," popsal příchod na slavnostní večer pro ŽivotvČesku.cz.

Respirátory pak hosté odložili v momentě, když se šlo natáčet. To je při vzniku audiovizuálního díla možné. Hosté v sále jsou pak bráni jako komparz, ale jsou součástí natáčení.

"Ve všech společných prostorách je nutné mít respirátor. Při příchodu jsme byli uvedeni do salónku, kde bylo pohoštění. Dokud jsme do salónku nepřišli a nebyli usazeni ke stolu, tak jsme pořád měli respirátor, pak jsme tedy respirátor sundali a mohli jíst. Pak jsme si zase ale respirátor nasadili, přešli do hlavního sálu, sundali jsme ho zase až v momentě, kdy začal televizní přenos," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Matěj Ruppert, kterého pozitivní test u Terezy Kostkové zaskočil i mrzí, protože podle něj při přenosu bylo vše nastaveno zodpovědně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.