Podoba s Patrickem Swayzem je nepřehlédnutelná. Don promluvil o posledních dnech bratra

Don Swayze s bratrem Patrickem
Don Swayze s bratrem Patrickem
Foto: Profimedia.cz
Alena |
a.[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2021

Patrick Swayze zemřel ve věku 57 let před více než 11 lety a jeho smrt je pro jeho blízké stále velkou ránou a bolestným tématem. Obzvláště velké utrpení bez něj stále zažívá jeho bratr Don Swayze (62), pro kterého byl Patrick životním i hereckým mentorem. Podoba mezi nimi byla vždy nepřehlédnutelná a Don na něj vzpomíná každý den.

Don Swayze se nikdy nedočkal takové popularity jako jeho bratr Patrick Swayze, který hrál v hitech jako Hříšný tanec nebo Duch. Zahrál si ale v řadě úspěšných seriálů, například Věřte nevěřte, To je vražda, napsala, Columbo, Čarodějky nebo v několika známých kriminálkách.

Patrick byl pro Dona vzorem, od kterého se hodně učil, to ostatně vyjádřil i na výročí jeho narozenin. "Byl jsi můj hrdina, můj mentor, můj nejlepší přítel a velký bratr. Každý den vzpomínám na tebe a myslím na to, jak jsi ovlivnil můj život. Byl jsi frajer se srdcem ze zlata. Mám tě rád a chybíš mi,“ napsal Don na svůj profil na Facebooku.

You were my hero, my mentor, my best friend, my big brother! Everyday, I think of you and the influence you have on me!...

Zveřejnil(a) Don Swayze dne Sobota 18. srpna 2018

Don a Patrick měli ještě dva další sourozence, k sobě ale měli nejblíž a Don byl přítomen i u jeho smrtelné postele, když umíral na rakovinu slinivky břišní. "Byl s tím smířený a odešel se ctí. Bojoval dlouho, přestal, až když mu došly síly,“ řekl Don v pořadu Access Hollywood.

Swayze na zesnulého bratra vzpomíná s obrovskou úctou. "Patrick měl názor na všechno a velmi silnou osobnost,“ poznamenal hercův méně úspěšný bratr.

V poslední fázi Patrickova života byl Don člověkem, který ho chránil. "Všude jsem ho vozil a vyhýbal se komukoliv s fotoaparátem. Nebylo mu dobře a pohled na sebe samotného ho zraňoval. Nechtěl, aby ho tak lidé viděli,“ dodal Don, který se na čas ochotně vzdal práce, aby bratrovi pomáhal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.