Podrobnosti o hospitalizaci Miloše Zemana: Personál se stará, míří za ním kancléř, sdělil mluvčí Ovčáček

Prezident České republiky Miloš Zeman
Prezident České republiky Miloš Zeman
Foto: Nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 8. 2020

Miloš Zeman (75) je po nešťastném úrazu pravé ruky v nemocnici. Musel být v pozdních večerních hodinách operován. Zákrok dopadl standardně. Aktuálně se o jeho zdraví skvěle stará personál, míří za ním hradní kancléř, uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Jiří Ovčáček.

Ovčáček v ranních hodinách uvedl, že nejde o život ohrožující stav a prezident byl po úrazu v kontaktu s rodinou a spolupracovníky. Operace trvala přibližně dvě hodiny, zákrok proběhl v celkové narkóze.

"Laskavý personál nemocnice se o pana prezidenta skvěle stará. Teď míří za panem prezidentem pan kancléř, aby probrali další pracovní program," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček.

Stav prezidenta je stabilizovaný. Nachází se v Ústřední vojenské nemocnice v Praze. 

Mluvčí v ranních hodinách ke stavu prezidenta uvedl, že jeho stav bude jistě opět vynikající. "Pan prezident po operaci zlomeniny pravé ruky spí. A právě spánek je nejlepšé lékař," napsal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček.

Podle Ovčáčka si úraz prezident způsobil tak, že po sledovaní televize nevyužil opory v podobě hůlky a upadl. O dalším programu Zemana se bude rozhodovat během středy. Jak už Ovčáček uvedl, bude se na něm podílet kancléř Vratislav Mynář.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.