Podrobnosti zadržení podnikatele Jana Kočky: Přes noc ho policie držela v cele, promluvila mluvčí

Nextfoto
Podnikatel Jan Kočka
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 14. 7. 2021

V úterý v odpoledních hodinách policie v centru Prahy zadržela tři osoby pro podezření ze spáchání násilného trestného činu. Mezi zadrženými je i podnikatel Jan Kočka (54), syn Václava Kočky staršího, který provozuje Matějskou pouť. Podle informací redakce ŽivotvČesku.cz strávili lidé noc v cele předběžného zadržení. "Se zadrženými stále ještě probíhají standardní úkony trestního řízení," řekla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Policie zadržela tři osoby podezřelé ze spáchání násilného trestného činu, podle České televize je mezi nimi i podnikatel Jan Kočka, kterého policie v minulosti obvinila ze členství ve skupině, která připravila stát prostřednictvím daňových úniků o stamiliony korun.

V centru Prahy byli podezřelí zadrženi v úterý odpoledne kriminalisty ze čtvrtého policejního obvodu ve spolupráci se speciální pořádkovou jednotkou. Podle informací redakce ŽivotvČesku.cz strávili zadržení noc v cele předběžného zadržení.

"Se zadrženými stále ještě probíhají standardní úkony trestního řízení. Až budou kvalifikace a podněty k vazbě, bude zveřejněno více informací," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policie jména zadržených neuvedla.

Podnikatel Jan Kočka, který má být mezi zadrženými, byl v roce 2018 obviněn v případu daňových podvodů, v souvislosti s tím pozastavil své členství v pražské ČSSD. Téhož roku ve věku 28 let zemřel jeho syn Jan Kočka mladší, který pod vlivem alkoholu a kokainu způsobil tragickou dopravní nehodu na dálnici D11.

Přesně před třemi lety došlo k tragické nehodě, kterou na dálnici D11 pod vlivem návykovýc...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu