Reklama:

Podzimní prázdniny s teplotami až 16 °C. Počátek listopadu přinese přeháňky, říká Dagmar Honsová. Dojde i na sníh

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2021

V posledních říjnových dnech došlo na chladné, byť slunečné počasí. Některým školákům už začaly podzimní prázdniny a na čtvrtek 28. října navíc připadá také státní svátek. Podle Dagmar Honsové přinesou dostatek slunečních paprsků - lákat to bude k venkovním aktivitám, houbaření nebo výletům do přírody. "Ve vyšších vrstvách atmosféry k nám bude proudit teplý vzduch od jihu až jihozápadu, závěr října přinese suchý a převážně slunečný charakter počasí. Zlom v počasí přinese hned počátek listopadu, oblačnosti i srážek bude přibývat, na hory se vrátí i sněhové vločky," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) naštěstí neoznámil platnost žádné výstrahy, a tak by měl konec října proběhnout v tomto ohledu klidně. Navíc by se teploty měly držet na příjemných hodnotách, kdy si školáci užijí volno stejně tako jako dospělí díky svátku 28. října – Dni vzniku samostatného československého státu.

"Závěr října přinese suchý a převážně slunečný charakter počasí, pouze po ránu se budou místy tvořit mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Jinak bude jasno nebo polojasno. Počasí u nás bude pod vlivem tlakové výše od východu a ve vyšších vrstvách atmosféry k nám bude proudit teplý vzduch od jihu až jihozápadu," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že odpolední teploty se budou při slunečné obloze zastavovat až na 16 °C.

Reklama:

"O poznání chladněji bude pod mlhou a nízkou oblačností. Sázkou na jistotu na slunečné a teplé počasí jsou hory, tam bude jasno a teplota v 1000 m se bude pohybovat až kolem 13 °C. Zlom v počasí přinese hned počátek listopadu, oblačnosti i srážek bude přibývat, na hory se vrátí i sněhové vločky," popsala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude charakter počasí začátkem nového měsíce.

"První listopadový týden už bude bohatší na srážky, převládat bude zvětšená oblačnost s občasným deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor bude přechodně i sněžit. Odpolední teploty se budou pohybovat zpočátku týdne ještě mezi 10 až 15 °C, postupně klesnou na 6 až 12 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: