Pohádka Nesmrtelná teta slaví 27 let. Filip Blažek zavzpomínal na roli pohledného Matěje

Filip Blažek
Filip Blažek
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 12. 2020

Říká se čas plyne jako voda a v případě pohádky Nesmrtelná teta to platí dvojnásobně. Alespoň tak zavzpomínal na natáčení vynikající herec Filip Blažek (47), který ztvárnil roli kučeravého Matěje. "Už mám pocit, že to je černobílý film. Nejhorší šok je konfrontace toho času od jejího natočení," prozradil pro ŽivotvČesku.cz herec. Pohádka se představila poprvé divákům na konci listopadu roku 1993.

Režisér Zdeněk Zelenka (65) před natáčením pohádky na motivy K. J. Erbena o království, ve kterém rozumu nebylo přáno, hledal hlavního hrdinu. Potřeboval nadaného a nápadně pohledného mladíka. Našel ho v divadle v Mostě, kde hrál Amadea. Kvůli této roli o Filipa Blažka projevilo mimo jiné zájem Národní divadlo.

"Je to téměř třicet let a v té konfrontaci času člověk má pocit, že mu je pořád pětadvacet let. A ono prdlajs. Ale natáčení bylo krásné," ohlédl se za vznikem slavné pohádky pro ŽivotvČesku.cz Filip Bažek, který si díky své roli ve filmové branži zajistil nejen popularitu, ale řadu dalších rolí princů.

Dnes Filip Blažek hraje v aktuálně nejpopulárnějším seriálu druhé nejsledovanější tuzemské komerční stanice. Pro ŽivotvČesku.cz přiznal, že rozdíly mezi natáčením seriálu a celovečerního filmu jsou markantní.

"Je to dané asi tou rychlovýrobou. Dnes je problém psát dobré scénáře, aby byly dobré charaktery těch postav a u těchto papundeklových seriálů (myšleno stavba kulis z lehkých materiálů) to člověk už ani nečeká. Když nedejbože se stane, že jsou dobré, tak je to milé překvapení. Na druhou stranu to není vždy jednoduché, protože se to píše za pochodu. Ale rozdíl samozřejmě mezi filmem a seriálem je. Jde o logicky o přípravu, kdy jde o jeden film a v seriálu řada dílů a jen těžko to lze srovnávat," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz charismatický herec nejzásadnější rozdíly.

Ale zpět k Nesmrtelné tetě. Snímek natočený před 27 lety dnes televizní diváci milují a je rozhodně zpestřením televizního programu. Za tu dobu se v životě u Filipa Blažka mnohé změnilo. Nejen to, že dnes se řadí k velmi vyhledávaným hercům, ale z mladíka s dlouhými zlatavými kadeřemi je dnes muž s krátkým střihem a plnovousem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.