Pohádkový princ Josef Zíma: Koronavirus mě odřízl od světa. Ruším návštěvy a mám strach, svěřil se

Josef Zíma je před devadesátkou stále ve formě
Josef Zíma je před devadesátkou stále ve formě
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2020

I když s chůzí na tom je legendární hudebník a herec Josef Zíma (88) hůře, životní vitalitu by mohl rozdávat na potkání. Největší vrásky na čele mu dělá současná situace v souvislosti s epidemií. "Odřízlo mě to od světa, dokonce jsem zrušil i některé návštěvy. Bojím se," řekl pro ŽivotvČesku.cz nekorunovaný král české dechovky.

Současný stav v České republice, která se řadí k nejvíce zasaženým zemím na evropském kontinentu, dělá starosti zejména rizikové skupině, kterou jsou zejména senioři. Mezi ně se řadí i legendární Josef Zíma.

"Strach mám velký. Jsem už starší člověk. Ven se moc nedostanu a návštěvy jsem zrušil. Do toho mi chybí publikum a vystoupení. Současná situace není dobrá. Koronavirus mě zkrátka odřízl od světa," řekl pro ŽivotvČesku.cz Zíma s tím, že nejvíce mu chybí zpívání. "To mě hodně trápí," dodal muž, který se proslavil také jako princ Radovan v Princezně se zlatou hvězdou.

Ačkoliv by se zdálo, že umělce v jeho věku budou trápit především zdravotní potíže, Josefa Zímu trápí nejvíce rušení návštěv, aby se chránil před případnou nákazou, a koncertů v důsledku vládních nařízení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.