Pohádkový princ Miroslav Šimůnek přiznal, že se nedávno vrátil z léčebny. Mohla za to závislost, svěřil

Herec Miroslav Šimůnek
Herec Miroslav Šimůnek
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 12. 2020

V pohádce Z pekla štěstí si zahrál roli pohledného prince, v osobním životě ale tolik štěstí dlouhé roky neměl. Miroslav Šimůnek (42) přiznal, že na podzim strávil několik týdnů v psychiatrické léčebně, a to kvůli závislosti na lécích. O svém problému veřejně promluvil.

Léky herec a moderátor užíval na předpis od lékaře, nakonec si je obstarával ale i u přátel. "Na černém trhu jsem je nesháněl. Vždy jsem si nějak poradil a chtěl brát jen originální léky,“ prozradil herec v pořadu televize CNN Prima.

"Měl jsem vždy problémy s usínáním, tak jsem si začal pomáhat léky, které jsou ale vysoce návykové. V poslední fázi to bylo pro mě už na životě ohrožující. Před léčebnou jsem zažíval stavy, že jsem nemohl dýchat, nemohl jsem chodit, měl jsem kolapsy. Zachránili mi tam život," upřesnil Šimůnek.

Na podzim pak musel vyhledat pomoc odborníků. Z jeho slovy vyplynulo, že bral i 30 prášků denně. "Byla to vražedná kombinace. Prášky na spaní, na úzkosti, prostě šílené," doplnil populární moderátor s tím, že začátek byl o pár tabletách, později se to rozjelo do vysokých dávek.

"Už jsem za tím a už ty prášky nepotřebuji,“ dodal představitel Honzy z pohádky Z pekla štěstí s tím, že jeho zdravotní stav je zázrakem v pořádku. Na kontrole byl v Nemocnici na Bulovce, kde podstoupil CT vyšetření.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.