Pohřeb legendárního herce Ladislava Potměšila obrazem. Promluvili jeho kolegové

Pohřeb Ladislava Potměšila na pražských Vinohradech
Pohřeb Ladislava Potměšila na pražských Vinohradech
Foto: CNC: Marek Patek / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 7. 2021

Na pražských Vinohradech se rodina a nejbližší v úterý krátce po poledni rozloučili s legendární osobností hereckého světa Ladislavem Potměšilem, který minulý týden podlehl zákeřnému onemocnění ve věku 75 let. Uctít jeho památku přišli také nejbližší kolegové. "Držíme jako rodina při sobě a jsem moc rád, že byl v posledních dnech právě rodinou obklopen," řekl po skonu svého otce syn Jan Potměšil pro ŽivotvČesku.cz.

Pohřeb herce Ladislava Potměšila proběhl přesně tak, jak si sám přál – v úzkém rodinném kruhu. Do kaple na pražských Vinohradech se přišli rozloučit jeho nejbližší, mezi kterými byla samozřejmě rodina v čele s truchlící vdovou Jaroslavou Brouskovou (70) a také nejbližší kolegové. Poslední sbohem přišel dát Ladislav Županič (77), moderátor Ota Jirák (72) nebo herec Otakar Brousek (64).

"Držíme jako rodina při sobě a jsem moc rád, že byl v posledních dnech právě rodinou obklopen. A zvláště chci ocenit úžasnou péči všech v nemocnici Motol a moc jim za to poděkovat," vyjádřil se v den úmrtí pro ŽivotvČesku.cz syn zesnulého herce Jan Potměšil.

Pohřbu se nemohl účastnit režisér Jaroslav Soukup (74), který se zesnulým Ladislavem Potměšilem dlouhá léta spolupracoval. "Určitě bychom přišli, ale nejde to, manžel točí detektivku Policie Modrava a je to nereálné. Hrozně ho to mrzelo, to je to samé, jako když umřel Eda Pergner, to chtěl také přijet, ale také nemohl tehdy přijít, protože také zrovna natáčel. Modrava se točí každý den až do října, bohužel je to opravdu nyní nereálné," řekla pro ŽivotvČesku.cz partnerka režiséra Jaroslava Soukupa Petra Martincová.

Dát poslední sbohem by přišel dát kolegovi a kamarádovi i Jaroslav Sypal (62), se kterým Ladislav Potměšil strávil poměrně dost času na place při filmování komedie Byl jednou jeden polda. "Šlo o pohřeb pro nejbližší, proto jsem nepřišel. My jsem spolu s Láďou natočili několik filmů, vždy jsem říkal, že za roli Maisnera měl získat Českého lva. Je to smutné. Když jsem se dozvěděl, že zemřel, vyrazilo mi to dech. Bude mi chybět," dodal pro ŽivotvČesku.cz zarmoucený herec.

V roce 2016 lékaři diagnostikovali Ladislavu Potměšilovi rakovinu, které se po náročném boji s nemocí nakonec vrátila. V pondělí 12. července jí bohužel podlehl ve věku 75 let. Ale navždy zůstane v srdcích diváků jako major Maisner z kultovní filmové série Byl jednou jeden polda nebo jako doktor Čížek ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.