Pohřešovanou modelku nalezla policie v masovém hrobě. Zůstalo po ní malé dítě

Yessenia byla maminkou malého syna
Yessenia byla maminkou malého syna
Foto: Archiv J. C. Alvarado
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2020

Smutný osud potkal mladou modelku Yesseniu Estefaniu Alvarado Riveru (†24), po které bylo vyhlášeno policejní pátrání poté, co byla unesena neznámými pachateli přímo na ulici.

Yessenia Alvarado vystudovala obor Obchodní administrativa na univerzitě Vizcaya de las Américas (UVI), ale díky své kráse se začala prosazovat také v modelingu. Celý život měla teprve před sebou a její rodina ji maximálně milovala a podporovala v jejích snech. Jenže pak přišel osudný den 19. srpna, kdy pohledná dívka náhle zmizela. Ukázalo se, že byla přepadena ozbrojenou skupinou mužů v Toyotě Hilux na tržišti v sousedství Aves Del Castillo v mexickém městě Ciud Obregón, což je druhé největší ve státě Sonora. Ti ji zavlekli do auta a odjeli.

Rodina měla podezření, že se něco stalo, a proto kontaktovala policii. Po Yessenii bylo vyhlášeno pátrání, ale posun v jejím případu přišel až v průběhu září. Ministerská agentura pro vyšetřování kriminality provedla pátrací akci a zadržela tři osoby, jejichž totožnost nebyla zveřejněna. Úřad státního generálního prokurátora v Sonoře 20. září informoval, že v blízkosti kanálu Bajo (na jih od města na odlehlém pozemku) bylo nalezeno tajné pohřebiště. Místo bylo důkladně prohledáno až na základě soudního rozhodnutí s příkazem exhumovat nalezené hroby.

Mezi mrtvolami se naneštěstí nacházelo také tělo dívky, která měla na sobě stejné šaty jako unesená Yessenia. V neděli 4. října specializované forenzní laboratoře (CIF) potvrdily porovnáním DNA, že se skutečně jedná o 24letou modelku. Pozůstatky byly odeslány truchlící rodině, aby mohla uspořádat řádný pohřeb, jak uvedl španělský zpravodajský web milenio.com. Nejsmutnějším faktem kromě tragického konce mladého života je to, že Yesenia byla maminkou malého syna. "Postaráme se o něj se spoustou lásky, stejně jako ty, sestřičko. Budeš mu moc chybět, ale vždycky mu budeme připomínat, jak jsi byla úžasná máma," napsal bratr dívky Juan Carlos Alvarado Rivera na sociálních sítích.

"Leť vysoko, sestřičko.  Hodně mi chybíš, má kamarádko, má životní parťačko. Ale brzy budeme spolu, má královno," rozloučil se naposled v příspěvku na Facebooku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.