Pokud Kypr bude vyžadovat týdny test na COVID-19, zničí to u Čechů důvěru v tuto destinaci, uvedl místopředseda »cestovek«

Kypr zařadil Česko do rizikových zemí.
Kypr zařadil Česko do rizikových zemí.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2020

Stovky Čechů se těšily, že dovolená na Kypru bude letos vysněnou. Jenže od pondělí nově odlet Čechům komplikuje nutnost mít negativní test na COVID-19. Pokud by podobný stav trval v řádu týdnů, totálně by to zbouralo důvěru v tuto destinaci, uvedl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Kypr v pátek přeřadil Česko z kategorie A - tedy zemí kde je epidemiologická situace příznivá, a její občané v přeshraničním přechodu nemusejí předkládat test na koronavirus, do kategorie B. To znamená, že od 6. července se Češi musí prokazovat nejdéle tři dny starým negativním testem na onemocnění COVID-19.

Je to obrovská komplikace. Především pro klienty, kteří nemají šanci udělat si test, protože je prodloužený víkend. Navíc test je drahý. Na to upozorňujeme už více než šest týdnů a nikdo to neřeší,“ uvedl Papež pro agenturu ČTK, kterou citují lidovky.cz.

Podle Papeže jde o problém, který si lidé s úmyslem vycestovat na Kypr na dovolenou mohou zapsat do důvěry v danou destinaci. „To je velmi nebezpečné. Stát si musí uvědomit, že za tuto situaci nese plnou odpovědnost a musí být připraven na to, že jak klienti, tak cestovní kanceláře a agentury po něm budou vyžadovat náhrady za zbytečné výdaje,“ dodal.

Počet Čechů cestujících na Kypr zatím není velký. Tisíce lidí do této destinace míří až od srpna.

Moderátorka a modelka Monika Leová (30) strávila část září společně s rodinou na dovolené ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu