Pokud má dojít k restartu ekonomiky, tak se nesmí zvedat daně, říká benjamínek za SPOLU Jiří Havránek

Poslanec Jiří Havránek
Poslanec Jiří Havránek
Foto: Se svolením Jiřího Havránka
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2021

Nejmladším kandidátem v letošních volbách do Poslanecké sněmovny za koalici SPOLU je vystudovaný ekonom a vysokoškolský pedagog Jiří Havránek (28), který má poměrně silné ambice pro realizaci změn v současné politice. Trápí ho také fakt, že Česka republika v posledních letech nevzkvétá a zvyšování daní považuje za hlavní důvod stagnace rostoucí ekonomiky. "Jestli se má česká ekonomika restartovat, určitě se nesmí zvyšovat daně," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Následující týden bude rozhodující v tom, která politická hnutí, strany a koalice přesvědčí dostatečný počet voličů a získají poslanecký mandát. Koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) má ve svých řadách mezi »želízky v ohni« také osmadvacetiletého Jiřího Havránka, který kandiduje ve Středočeském kraji a od roku 2014 je členem ODS. Jako člověka s ekonomickým vzděláním ho samozřejmě velmi zajímá tato oblast a současná situace, jaká panuje v Česku.

Sám vidí hned několik řešení, která by mohla české ekonomice výrazně pomoci a směrovat ji k lepšímu. "Pokud má dojít k restartu české ekonomiky, tak se nesmí zvedat daně. Cesta je v osekávání výdajů státu, snižování byrokracie a zbytečných agend, díky čemuž bude možné rušit úřednická místa," řekl Jiří Havránek pro ŽivotvČesku.cz.

Jeho vize zůstává jasná a má ji dobře promyšlenou. "V Poslanecké sněmovně navrhnu zvýšení limitů pro povinnou registraci k platbě DPH na dva miliony korun obratu ročně a taktéž navýšení hranic u pracovních smluv na dohodu o provedení práce a dohodu o pracovní činnosti," dodal nejmladší kandidát na volitelném místě za SPOLU pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.