Reklama:

Záchranáři vyjížděli k sebevraždě, do nemocnice převezli Dominika Feriho. Specialistka v oboru psychologie vysvětlila, co za činem mohlo stát

Bývalý politik Dominik Feri
Bývalý politik Dominik Feri
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2022

Bývalý poslanec Dominik Feri (25) se měl pokusit o sebevraždu. Přivolaní záchranáři ho transportovali z pražského Žižkova, kde bydlí, do nemocnice. Podle mluvčí záchranky Jany Poštové posádka vyjížděla na místo v doprovodu policie. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila psycholožku Radanu Rovenu Štěpánkovou, která se v krátkosti pokusila určit jeden z možných důvodů, proč si expolitik měl sáhnout na život. "Stává se, že člověk, který byl obviněn z nějakého důvodu, neunese společenskou dehonestaci," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na danou problematiku.

Reklama:

Na pražský Žižkov vyjížděli záchranáři po 17. hodině. "Vyjížděli jsme do ulice Kubelíkova ve spolupráci s policií ČR, naše záchranářská posádka a inspektor. Ošetřovali jsme pětadvacetiletého muže, který utrpěl úraz. Záchranáři muže ošetřili, zajistili a při vědomí transportovali do nemocnice k další péči," upřesnila Jana Poštová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že oznamovatelem nebyl pacient.

Reklama:

Podle Blesku jde s jistotou o Dominika Feriho - zveřejnil snímky, jak ho záchranáři nakládají na nosítkách do vozu a je mu vidět do obličeje. Deník zároveň uvedl, že se expolitik měl pokusit o sebevraždu, a to tak, že se měl pobodat do oblasti břicha. Podle informací MF DNES záchranáři vyjížděli k sebevraždě, na místě našli muže s bodnořeznými poraněními. Podle webu mohlo jít o podřezané levé zápěstí a břicho.

Dominik Feri se o sebevraždu měl pokusit poté, kdy ho v březnu obvinila policie. Vystudovaný právník čelí totiž obvinění, že měl v minulosti sexuálně napadnout několik mladých žen. Některé z nich daly své svědectví k dispozici novinářům.

"Sebevraždu může spáchat člověk, který byl obviněn oprávněně, i neoprávněně. Důvodem bývá, že neunese společenskou dehonestaci," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz psycholožka Radana Rovena Štěpánková.

Dominik Feri v minulosti připustil, že se ne vždy choval k dívkám jako gentleman, rázně ale popřel nátlakové chování a násilí. Svědectví žen, které měl sexuálně obtěžovat, zveřejnily před rokem jako první servery Deník N a A2larm. Následně se celou věcí začala zabývat policie, která bývalého poslance v březnu obvinila.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: