Policie hledá 16letého Patrika, synovce z rodiny Honzy Musila. Myslím si, že jde o revoltu, říká moderátor

Hledá se 16letý Patrik Bialý
Hledá se 16letý Patrik Bialý
Foto: se souhlasem Policie ČR

V rodině oblíbeného moderátora prožívají chvíle obav. Důvodem je odchod synovce partnera Honzy Musila (53), který se nevrátil domů. Po šestnáctiletém Patrikovi je vyhlášeno celostátní pátrání a policie se snaží přijít na to, kde se chlapec nachází. "Dozvěděli jsme se to včera, když to řeknou hloupě naprostou náhodou. Kuba volal svému bratrovi, který mu to potvrdil," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Honza Musil vstoupil v roce 2016 do registrovaného partnerství s Jakubem Bialým, který je pro něj velkou životní oporou. Sám moderátor řešil v rámci televizního pořadu hodně různorodých rodinných vztahů a problémů mezi jeho účastníky, ale nyní doma zažívají nepříjemné chvíle kvůli zmizelému 16letému synovci partnera Jakuba, po kterém pátrá policie.

Podle slov oblíbeného moderátora jde dle jeho názoru o mladickou revoltu. Vždy ho mrzí, když se někdo chytne ne zrovna příkladných lidí a má pocit, že se z něj stal dospělý člověk. Povinnosti k životu patří a je třeba si uvědomit, že i když to dětem mnohdy není po chuti, rodiče to s nimi myslí dobře.

"Zatím k tomu nic dalšího nevíme. Dozvěděli jsme se to včera, když to řeknou hloupě naprostou náhodou. Kuba volal svému bratrovi, tak mu potvrdil, že Patrik skutečně odešel ve středu z domova s nějakými kamarády. Jeho rodiče to samozřejmě museli nahlásit, protože to není jen tak, když vám odejde dítě," řekl Honza Musil pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je údajně známo, s kým se Patrik pohybuje, ale není jasné, kde je.

"Je to ve fázi, že bylo vyhlášeno pátrání, ale podle dostupných informací je v pořádku. Nicméně nevíme. Je to svévolný odchod kluka v pubertě - určitá revolta," vyjádřil se moderátor, kterého si diváci oblíbili v řadě televizních pořadů a show.

"Je to asi dané i tím, že v současné době děti nechodí do školy, což je krůček k tomu se nudit. Je to ale moje dedukce, osobní úvaha. Pro děti je zajímavé, že si něco takového mohou sdílet na sociálních sítích a získávají si tím pozornost. Sbírají »followery« a podobně. Pevně věříme, že vše dobře dopadne," doplnil Honza Musil pro ŽivotvČesku.cz.

Chlapec je vysoký asi 176 až 180 centimetrů a vypadá na 16 až 17 let. Pokud by měl někdo o Patrikovi jakékoli informace, ať kontaktuje Policii ČR na non stop lince 158.

Z epidemie v Česku, během které vyhaslo už přes 23 tisíc životů v souvislosti s koronavire...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.