Policie vyhlásila pátrání po dítěti v ohrožení. Jde o 5 měsíců starého Tadeáše

Policie vyhlásila pátrání po dítěti v ohrožení.
Policie vyhlásila pátrání po dítěti v ohrožení.
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2020

Po zmizelém dítěti v kočárku na Mělnicku od pátečního večera pátrá policie. Jde o poměrně rozsáhlou pátrací akci, jak se podařilo ŽvČ zjistit. Na pomoc přiletěl i přivolaný vrtulník, na nedaleké řece pátrá policejní člun. Podle dostupných informací malé dítě zmizelo i s kočárkem v obci Hořín. Policie pátrá po 5 měsíců starém miminku jménem Tadeáš Zelenka.

"Pátráme po dítěti i s kočárkem v parku v obci Hořín. Zatím nemáme vyhlášeno dítě v ohrožení, protože se prověřují všechny okolnosti zmizení," řekla pro Život v Česku policejní mluvčí Středočeského kraje Markéta Johnová. Případ tak není jednoznačný.

"Probíhá rozsáhlá pozemní akce vedená ze i ze vzduchu. Policisté aktuálně prohledávají všechno v okolí," upřesnila mluvčí s tím, že je nasazeno poměrně velké množství mužů zákona. V akci je dokonce i policejní člun.

Ve 21.50 hodin policisté kvůli skutečnostem vyhlásili pátrání po dítěti v ohrožení. "Policisté pátrají po 5měsíčním chlapci, který se ztratil i s kočárkem matce z parku v obci Hořín na Mělnicku. Pátrají po něm desítky policistů, zapojen je i vrtulník Letecké služby PČR. Informace k ztracenému dítěti, případně kočárku, přijmou policisté na lince tísňového volání 158, případně na kterékoliv policejní služebně," stojí ve zprávě policie.

Chlapeček v době zmizení na sobě měl teplé zelené dupačky na ramínka a modré tričko s krátkým rukávem. Kočárek je šedý s hnědou rukojetí. Značka kočárku je Bebetoluka.

Podle dostupných informací malé dítě zmizelo i s kočárkem, ve kterém leželo. Matka dítěte se podle informací, které kolem případu kolují, opalovala v parku. Následně usnula a po probuzení zjistila, že je dítě i s kočárkem pryč.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.