Policie prosí o pomoc. Poznáte tohoto muže? Hrál si na policistu a po ženách chtěl občanku

Muž se vydával za policistu
Muž se vydával za policistu
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 6. 2020

Policie požádala širokou veřejnost a především svědky události, kdy se třicetiletý muž v pondělí u metra Želivského v Praze 3 vydával za policistu a po kolemjdoucích ženách požadoval předložení dokladu totožnosti. Policie muže zadržela a potřebuje svědectví lidí, případně žen na snímcích.

"Policisté z místního oddělení Jarov společně s kriminalisty z Prahy IV pátrají po svědcích, kteří se v pondělí dvacet minut před třináctou hodinou pohybovali u metra Želivského v Praze 3. Již ztotožněný, a v současné chvíli už zadržený, třicetiletý muž zastavil u vchodu do metra neznámou ženu, po které požadoval předložení jejího dokladu totožnosti. Navíc ji sdělil, že je příslušník Policie České republiky, a že pokud neuposlechne jeho výzev, zavolá další kolegy. Toho se žena zalekla a ihned mu ukázala svůj cestovní doklad," uvedli policisté k poměrně neobvyklému případu.

Policisté potřebují svědectví a domnívají se, že se muž tohoto jednání nedopustil poprvé.

"Vzhledem k těmto skutečnostem hledáme právě ji, jelikož tuto skutečnost doposud neoznámila a další očité svědky, kteří se v inkriminovanou dobu na místě nacházeli, aby se ozvali na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité. Tomuto jednání byla přítomna jiná žena, která vše pečlivě zadokumentovala a vše oznámila," uvedli policisté.

Pokud jste byli svědky situace, nebo po vás muž požadoval doklad totožnosti, kontaktujte linku 158.

Celý případ policisté v současné chvíli prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu přisvojení pravomoci úřadu, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.