Policie prosí o pomoc. Vyhlásila pátrání po matce s 16měsíční dcerou. Od soboty jsou nezvěstné

Českolipští kriminalisté pátrají po sedmnáctileté matce
Českolipští kriminalisté pátrají po sedmnáctileté matce
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 2. 2021

Českolipští kriminalisté požádali veřejnost o pomoc v souvislosti s pátráním po sedmnáctileté matce s 16měsíční dcerou. Muži zákona uvedli, že žena s dcerou jsou nezvěstné od soboty od 16:00. "Dítě má být ve výhradní péči babičky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Policie k pátrání uvedla, že matkou 16měsíční Emílie je Sára Bendíková (17). V době, kdy odcházela ze svého domova, mladá žena požádala svou matku k zaslání SMS zprávy z jejího telefonu. "Její matka jí tedy telefon půjčila a od té doby dceru ani vnučku neviděla," uvedla Šrýtrová. V případě sedmnáctileté ženy jde o opakované pohřešování a útěky z domova.

"V době odchodu měla na sobě mladá žena tmavou vestu, pod ní tmavou mikinu, tmavé legíny, pletenou zimní čelenku. Vysoká je zhruba 160 až 165 centimetrů, je hubené postavy. Má černé dlouhé vlasy, hnědé oči a oválný obličej. Dítě mělo naposledy na sobě kytičkovanou modro-růžovou bundu s bílým kožíškem kolem límce kapuce a červeného kulicha. Na výšku má mimino od 70 do 75 centimetrů, je hubené postavy. Má hnědé krátké vlasy, hnědé oči a oválný obličej. Kočárek je šedé konstrukce s hnědou látkovou barvou se světle žlutým až béžovým pruhem ve střední části," uvedla policie k popisu.

Informace k výskytu či pohybu matky a dítěte lze sdělit na kterékoliv policejní služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158.

V pondělí přijala policie oznámení od chovatele, že mu ze zahrady v Závodní ulici v Ostrav...

"

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu