Policie prozradila nové informace o úmrtí miminka v Praze. Pitva vydala první výsledek

Policie - Ilustrační snímek
Policie – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2021

V pátek večer museli muži zákona v Praze vyjet k případu úmrtí šestiměsíčního dítěte, jehož okolnosti zatím nejsou zcela jasné. K tragédii došlo v jedné z ulic městské čtvrti Kamýk. Podle kriminalistů byla vyslechnuta jedna osoba a nařízena pitva dítěte. V současnosti se čeká na znalecké posudky. "Mohu potvrdit, že jsme včera ve večerních hodinách vyjížděli k úmrtí dítěte," vyjádřila se mluvčí policie Violeta Siřišťová pro ŽivotvČesku.cz o den dříve.

Celý případ je v řešení policie, která s ohledem na věk dítěte nechce poskytovat bližší informace. Čeká se na to, co ukáže prověřování, které je zatím na samém začátku.

Podle mluvčí pražské záchranky Jany Poštové se záchranáři snažili dítě přes hodinu oživovat, bohužel neúspěšně. Podle Blesku se s dítětem na sociální síti rozloučila jeho maminka. "S bolestí v srdci vám oznamuji, že dne 4. 6. 2021 nám zabili našeho milovaného Matýska. Promiň, že jsem Tě nedokázala ochránit,“ citoval deník uživatelku O. K.

Podle policie ale k násilné smrti nedošlo. "K objasnění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva. Na základě výsledků provedené soudní pitvy bylo prokázáno, že dítě nezemřelo násilnou smrtí," sdělila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Podle všeho šlo teprve o šestiměsíční miminko - chlapečka Matýska, kterému přestalo pracovat srdce. Hodinový boj o život kojence, který sváděli záchranáři, měl bohužel tragický konec. Vyšetřování celého případu je tak teprve na začátku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.