Policie se vyjádřila k úmrtí muže, který se střelil do hlavy před vchodem do sídla ministerstva zdravotnictví

Před budovou ministerstva zdravotnictví se zastřelil padesátiletý muž
Před budovou ministerstva zdravotnictví se zastřelil padesátiletý muž
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 3. 2021

Policie se vyjádřila k tragické události, která se stala před necelým týdnem před budovou ministerstva zdravotnictví a při níž spáchal padesátiletý muž sebevraždu. Na sociálních sítích začala podle mužů zákona kolovat nepravdivá informace. "Důrazně se ohrazujeme proti šíření nepravdivé informace, že muž spáchal sebevraždu z důvodu úmrtí jeho manželky na nemoc Covid-19, které i přes jeho snahu nebyl podán lék ivermektin," uvedla mluvčí policie pro ŽivotvČesku.cz.

Tragická událost se stala přímo před vchodem do budovy ministerstva zdravotnictví na Palackého náměstí v centru Prahy. Vedle bezvládného těla s prostřelenou hlavou našli policisté zbraň.

"V souvislosti se sebevraždou padesátiletého muže před budovou MZ na Palackého náměstí se prostřednictvím sociálních sítí a médií šíří dezinformace týkající se motivu jeho jednání. Důrazně se ohrazujeme proti šíření nepravdivé informace, že muž spáchal sebevraždu z důvodu úmrtí jeho manželky na nemoc Covid-19, které i přes jeho snahu nebyl podán lék ivermektin. Na základě provedeného šetření bylo spolehlivě zjištěno, že se tato informace nezakládá na pravdě. Naše vyjádření potvrzuje i fakt, že muž nebyl ženatý," uvedla mluvčí policie Eva Kropáčová pro ŽivotvČesku.cz.

K události došlo minulý čtvrtek kolem 19:15. Případem se stále zabývají kriminalisté.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.