Policie se zabývá napadením novináře účastníky protestu proti vládě a ČT

Protest před budovou ČR
Protest před budovou ČR
Foto: TASR / Profimedia
Rudolf Šindelář, ČTK | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2022

Policisté se zabývají napadením novináře serveru Aktuálně.cz účastníky protestu proti vládě a České televizi (ČT), který se odehrál 17. listopadu v Praze. Zjišťují, zda šlo, nebo nešlo o protiprávní jednání.

Na twitteru to dnes uvedla policie. Server Aktuálně.cz zveřejnil video ukazující dění při protestu a komentář svého reportéra Radka Bartoníčka.

"Incidentem zachyceným na videu se policisté zabývají a zjišťují, jestli se jednalo o protiprávní jednání nebo ne," uvedla policie. Závěr vyšetřování chce oznámit, až "to okolnosti dovolí", dodala.

Bartoníček uvedl, že při demonstraci mapoval celkové dění, dělal rozhovory a natáčel dav před sebou. Někteří jedinci se ho během té doby snažili dostat mimo čelo průvodu, přestože nikomu nebránil v pohybu, popsal. "Jeden z nich mi srazil mobilní telefon, kterým natáčím," doplnil. "Redakce našeho on-line deníku se ohrazuje proti vnímání role médií a novinářů jakožto subjektů konfliktů či jako reprezentantů jakékoliv strany sporů, o kterých nezávisle informujeme," uvedlo vedení Aktuálně.cz.

Server Romea.cz dnes upozornil na rasistické urážky, které od jednoho z účastníků demonstrace zazněly směrem k redaktorovi ČT Richardu Samkovi. Zveřejnil video natočené během protestu.

Protestu proti vládě a ČT se ve čtvrtek v den výročí 17. listopadu 1989 a 1939 zúčastnily tisíce lidí. Prošly Prahou k budově ČT. Pochod zkomplikoval dopravu v Praze, policie zhruba na dvě hodiny uzavřela magistrálu ve směru z centra na Pankrác a dopravní podnik musel odklonit i náhradní autobusovou dopravu za metro C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.