Policie udělala razii u ministra zdravotnictví. Ivan Bartoš: Kvůli předraženým zakázkám jsem Vojtěcha varoval

Policie provedla razii ve firmách, které dodávaly ministerstvu zdravotnictví.
Policie provedla razii ve firmách, které dodávaly ministerstvu zdravotnictví.
Foto: Archiv Adam Vojtěch / Ivan Bartoš
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2020

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu prověřují nákupy ochranných pomůcek v čase nouzového stavu. Ve čtvrtek provedli razii v několika firmách, které Ministerstvu zdravotnictví v době nouzového stavu dodaly ochranné pomůcky.

Kromě firem jako Recea Prague, LA Factory, či společnosti Batist, která dodala ministerstvu respirátory ve výši 6,9 milionu korun, přišli detektivové také na ministerstvo zdravotnictví.

Resort ministra Vojtěch v reakci uvedl, že nešlo o prohlídku. „Na vyžádání policie jsme v několika případech poskytli součinnost, stejně jako to děláme u dožádání finančních, celních i jiných orgánů,“ uvedla pro Seznam Zprávy mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová.

K razii policie ve firmách se vyjádřil předseda Pirátů Ivan Bartoš, který se v minulosti netajil tím, že Piráti kvůli nákupu ochranných pomůcek na Ministerstvu zdravotnictví podají podnět u Nejvyššího kontrolního úřadu.

"Pana ministra Vojtěcha jsem varoval již v půlce dubna a vysvětlil, že je nutné nakupovat kvalitní ochranné pomůcky za adekvátní cenu a od důvěryhodných dodavatelů. Když zakázku získala firma specializovaná na cukrářství a uzenářství a vedla ji osoba s 18 exekucemi, zatímco další objednávku získali lidé hledaní Interpolem, nezbývalo nám než jednat. Šlo o zdraví a peníze občanů," uvedl Bartoš na svém Facebooku.

Policie podle zjištění Seznam Zpráv při razii u některých dodavatelů zabavila počítače i mobilní telefony a účetnictví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.