Reklama:

Policie už vyloučila nejhorší motiv ohledně útočníka, který s nožem napadl v Praze šest lidí, dva zranil. Komentář Šándora

Andor Šándor
Andor Šándor
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 6. 2024

Komentář: Policisté ve středu odpoledne zadrželi dvaapadesátiletého muže, který napadl nožem šest lidí na čerpací stanici v Argentinské ulici v Praze 7. Konkrétní motiv útočníka je zatím nejasný, ale policie už vyloučila, že by mohlo jít o cokoliv spojeného s terorismem. Záchranáři na místě ošetřili tři osoby. Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová uvedla, že mezi zraněnými byl muž s řeznými poraněními v horní části těla, který nebyl v ohrožení života. Byl převezen do nemocnice ve stabilizovaném stavu. Další dva lidé utrpěli povrchová zranění, která byla ošetřena na místě, a nebylo nutné je transportovat do nemocnice. Pro ŽivotvČesku.cz poskytl krátký komentář Andor Šándor, a to s ohledem na skutečnost, že někteří jedinci ve společnosti své frustrace řeší podobnými násilnými činy.

Reklama:

Policie na svém oficiálním profilu na sociální platformě X o činu informovala. "Aktuálně řešíme případ napadení šesti lidí v Praze 7 na Argentinské ulici... Motiv zjišťujeme a na místě policisté zadrželi dvaapadesátiletého útočníka," uvedla policie na síti X a dále doplnila, že vyloučit již lze teroristický motiv. "Zadržený muž je z uvedené lokality, je pod vlivem alkoholu a nyní můžeme vyloučit, že by cokoliv nasvědčovalo terorismu."

Incident se stal po 15. hodině. "Z dosud nezjištěných příčin dvaapadesátiletý muž napadl nožem projíždějícího motorkáře a způsobil mu zranění na krku. Policisté ho po útoku zadrželi. Kriminalisté zjistili, že před vlastním zadržením muž verbálně napadal další čtyři osoby a jednu zranil na ruce," uvedl pro Českou televizi mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Podle prvních informací útočil muž bez zjevného důvodu a kamerové záznamy naznačují, že jednal sám.

Reklama:

"Nejde o první případ, který by mohl ukazovat na polarizaci společnosti, kdy někteří jedinci své frustrace ventilují násilím. Je potřeba říct, že ve společnosti jsou dozvuky nepříznivých jevů od covidu po válku na Ukrajině. Nemluvě o názorovém rozdělení společnosti s přesahem do politiky. Konkrétní motiv útoku pravděpodobně zná policie, ale obecně se dá říct, že pokud to tak je, nešlo by o ojedinělou událost," okomentoval událost pro ŽivotvČesku.cz Andor Šándor.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: