Policie vyhnala 100 lidí ze zahrádky. Majitel restaurace popsal, jak zásah probíhal. Znovu otevře

se souhlasem Jakuba Olberta
Zásah policie u otevřené zahrádky
Foto: se souhlasem Jakuba Olberta
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 5. 2021

Zahrádky u hospod a restaurací se budou moci otevřít až 17. května, ale v pražské restauraci Šeberák v Kunraticích v úterý ve večerních hodinách zasahovala policie. Ta přišla ukončit návštěvu necelé stovky lidí na zahrádce. K zásahu se vyjádřil majitel podniku. "Chvilku jsme se přetahovali a nakonec vyzvali všechny hosty, aby zaplatili a odešli. Většina z nich tak učinila," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jakub Olbert.

Před mnoha zahrádkami, které budou moci oficiálně otevřít až 17. května, se už scházejí lidé. Policisté přijeli ukončit návštěvu necelé stovky lidí ve sportovním areálu Šeberák. Policie uvedla, že zasahovala na udání.

"Policie přijela zhruba v půl osmé a oznámila mi, že hosté porušují nařízení ministerstva zdravotnictví, které říká, že v provozovnách barů a restaurací nesmí být veřejnost. Já jsem oponoval, že provozovna je to, co máme za sebou, tedy samotná restaurace. Lidé si nakupují alkohol a jídlo u okna a konzumují ho v přilehlém areálu a mimo areál. To se jim nelíbilo, říkali, že mají takové nařízení," popsal zásah pro ŽivotvČesku.cz majitel podniku Jakub Olbert.

Zdroj: Šeberák / Se svolením Jakuba Olberta

Hosté, většinou konzumující nápoje či pokrmy, byli policisty vyzváni, aby prostor zahrádky opustili. Bez problémů tak učinili. "Chvilku jsme se přetahovali a nakonec vyzvali všechny hosty, aby zaplatili a odešli. Většina z nich tak učinila. Policisté počkali do odchodu většiny z nich a řekli jsme si, že my jako provozovatelé jsme nic neporušili a odešli," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Jakub Olbert a dodal, že zítra zahrádku znovu otevře. "Už budu mít otevřeno pořád," uvedl majitel rebelující hospody.

Epidemie v Česku je na ústupu, počty nakažených klesají a naopak přibývá očkovaných. V poslední rozvolňovací vlně došlo k otevření obchodů, ministr průmyslu obchodu a průmyslu Karel Havlíček na tiskové konferenci oznámil, že zahrádky hospod a restaurací budou pro hosty přístupné od 17. května.

Kauza kolem korupce v pražském dopravním podniku, ve které byl obviněn a vzat do vazby vli...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu