Policie vyšetřuje odpojení covidového pacienta z ventilátoru. Rodina dává souhlas, říká šéf nemocnice

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 2. 2021

V pátek zemřel v sušické nemocnici 82letý pacient s chorobou covid-19. Policie vyšetřuje, co se přesně stalo. Objevila se informace, že pacient byl odpojen z ventilátoru jako neperspektivní. Policejní mluvčí Pavla Burešová pro ŽivotvČesku.cz v úterý sdělila, že kriminalisté se případem zabývají. "Zahájili jsme úkony pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí.

"Případem se zabýváme. Zahájili jsme úkony pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. S ohledem na probíhající trestní řízení a kvůli tomu, aby nebyly ohroženy skutečnosti mající vliv na jeho průběh, nebudeme zatím poskytovat další bližší informace," řekla pro ŽivotvČesku.cz plzeňská policejní mluvčí Pavla Burešová v úterý ráno.

Podle zdroje deníku Právo policie případ vyšetřuje jako úmrtí z nedbalosti. Pacient byl údajně odpojen z ventilátoru jako neperspektivní, druhý den po odpojení zemřel.

"Lékaři mi řekli, že se řídili přesně podle stanovených postupů pro covidové pacienty na JIP. Samozřejmě nastávají situace, a to nejen u nás, kdy pacienta z ventilátoru odpojíme. Ale určitě to není proto, že ventilátor potřebuje někdo jiný, ale protože s ohledem na zdravotní stav pacienta a jeho prognózu nemá další setrvání na přístroji už žádný efekt," uvedl šéf sušické nemocnice Jiří Vlček pro Právo a dodal, že s takovým postupem vždy musí souhlasit rodina.

Ředitel též potvrdil, že stejně se postupovalo u dalších osmi pacientů, kteří také byli odpojeni. Podle něj to byli lidé, kteří kromě covidu měli další zdravotní problémy.

Zpěvačka Monika Absolonová (45) má bohaté zkušenosti s koronavirem, nemoc covid-19 proděla...

Jiří Vlček se domnívá, že podnět na policii podala bývalá zaměstnankyně nemocnice, která byla v minulosti propuštěna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu