Policie zakročila v restauraci Šeberák. Bylo v ní 17 hostů. Aktuálně řeší podezření pro šíření nakažlivé nemoci

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

V Česku stále platí pátý stupeň protiepidemického systému PES. Od 1. března se zpřísnila nastavená opatření zejména pokud jde o omezení pohybu. Zavřeno musí mít většina obchodů a všechny provozovny služeb. Jenže existují restaurace, kde zákazy nerespektují. Třeba poměrně známá restaurace Šeberák v Kunraticích. Tam v pátek zasahovala policie. "Po dohodě se státním zástupcem kriminalisté zahájili řízení pro podezření z trestné činu šíření nakažlivé lidské nemoci," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Eva Kropáčová.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Takové pořekadlo aktuálně platí pro momentálně nejznámější restauraci v Česku, která opakovaně nerespektuje vládní opatření. Jenže policistům už došla trpělivost.

"Dnes po 17. hodině policisté provedli v restauraci Šeberák kontrolu z důvodu, že byla otevřená. V restauraci se nacházelo 17 hostů a 5 osob, kteří byli zaměstnanci tohoto zařízení. Všechny osoby nesouhlasily s tím, že by se dopustily porušení vládních opatření, z toho důvodu byly nahlášeny příslušnému správnímu orgánu. V souvislosti s tím, že v restauraci dochází opakovaně k porušení platných opatření, po dohodě se státním zástupcem kriminalisté zahájili řízení pro podezření z trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci. V této souvislosti při této kontrole policisté vyzvali osoby k podání vysvětlení, žádaná osoba nebyla omezena na osobní svobodě," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Na facebookových stránkách Šeberáku visí výzva, zda někdo z přítomných zákrok policie natáčel či fotil. "Prosíme všechny, kdo má jakoukoliv dokumentaci (foto, video) k dnešnímu zásahu PČR, aby je zaslali do soukromé zprávy. Děkujeme!," stojí v žádosti.

Prosíme všechny, kdo má jakoukoliv dokumentaci (foto, video) k dnešnímu zásahu PČR, aby je zaslali do soukromé zprávy. Děkujeme!

Zveřejnil(a) Restaurace a sportovní areál Šeberák - oficiální dne Pátek 12. března 2021

Restaurace v pražských Kunraticích v první polovině listopadu měla otevřeno i přes vládní opatření. Majitel Jakub Olbert rozhodl, že je nebude respektovat a svůj podnik nechá otevřený. To se děje dodnes, i přes to, že platí přísnější opatření, aby epidemie začala brzdit. Nedávno dokonce podnik navštívil zpěvák Daniel Hůlka, který se pochlubil snímkem z prostor restaurace na sociální síti, na němž vypadá spokojeně a připíjí si patrně na zdraví všech, a to i za situace, kdy Česko nezvládá boj s epidemií.

Tragicky skončil výlet tří mladíků ke splavu řeky Ostravice ve Frýdlantu nad Ostravicí v p...

Zveřejnil(a) Daniel Hůlka - Oficiální dne Sobota 13. února 2021

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.